Sahibinden GeT ile RAM satarken nelere dikkat edilmeli?

Onur58

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar RAM satmayı düşünüyorum adam şimdi teklif verecek. Diyelim karşı taraf dolandırıcı neler yapabilir RAM'lere? Ben nasıl önlem almalıyım? Bir yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer satan taraf siz iseniz sıkıntı olabilir. Ben direkt havale ile alırdım parayı. Çünkü get sistemi genelde alıcıyı korur. Yani sana RAM'i bozup, bozuk bu diye geri gönderirse. Bir şey yapamıyorsun diye biliyorum.

Arkadaşlar RAM satmayı düşünüyorum adam şimdi teklif verecek. Diyelim karşı taraf dolandırıcı neler yapabilir RAM'lere? Ben nasıl önlem almalıyım? Bir yardımcı olursanız sevinirim.

RAM'lere bir şey yapabilir mi bilmiyorum ama ürün yanlış gönderildi deyip ödemeyi onaylamayabilir tamamen risk.

Ürünü kargolarken mutlaka video çek. Üstünde seri numarası falan varsa onları göster. Adam bana bozuk ürün gönderdi diyip değişirse elinde kanıtın olur.
Hatta sistemden sökmeden memtest falan yap, tarihi göster. Sistemde sadece o bellek olsun S/N'ını çek.

Bence elden satın alan kişi test etsin. İlla ki böyle satmak zorundaysan da dediklerimi yapman gerek.

Bence elden satın alan kişi test etsin. İlla ki böyle satmak zorundaysan da dediklerimi yapman gerek.
İşte elden satın almak isteyen kişi 400 tl veriyor sorun olmazsa hafta sonu buluşucam
Buda 500 diyor ama buda iyi birisine benziyor konuşmasından kararsız kaldım

İşte elden satın almak isteyen kişi 400 tl veriyor sorun olmazsa hafta sonu buluşucam
Buda 500 diyor ama buda iyi birisine benziyor konuşmasından kararsız kaldım
Buda şey diyo kardeşim videonu çek önlemlerini al sorun çıkarmam ben merak etme falan diyo bilemedim

Ben sattım güvenli bir şekilde herhangi bir sıkıntı olmadı. Sana önerim şu, Memtest sonuçlarıyla birlikte S/N görünecek şekilde fotoğraf ve paketlerken video çek.

Yeni konular

Geri
Yukarı