Sahibinden ilanıma mesaj yazan dolandırıcı

Bora Dere

Zettapat
Süper Moderatör
Sosyal Tayfı
Makaleler
32
Yer
Slytherin
Daha fazla  
Hiç başınıza geldi mi bilmiyorum, ikinci el sitelerine koyulan ilanlara mesaj yazan "Adana/İncirlik'e konuşlanmış Amerikan bir yüzbaşı" var. Başıma ikinci defa geliyor benim, ilkinde pek dalga geçememiştim maalesef kendisiyle. Hatta bahsetmiştim şurada:

Burada da bahsedilmiş:

Profiline bir bakalım:

2021-07-18 14_43_21-Window.png

Captain Mason Scott, profil fotoğrafında Amerikan ordusu logosu var. Tam bir vatansever 🥰

Konuya oldukça hızlı giriyor:

2021-07-18 14_49_13-Window.png

Hep aynı terane görüldüğü üzere. Adana İncirlik üssündeyim diyor, ilanı koyduğun fiyatın üstüne rastgele bir kargo ücreti teklif ediyor, oradaki buradaki kuzenime-kızıma-teyzeme-halama-eltime göndereceğim diyor... Şimdi pandemi var diye araya COVID-19 sıkıştırmış, krizi fırsata çevirmeye çalışıyor sanırım 🤡 Ürünün kargolanacağı yer hep değişiyor zaten, belli bir mesaj kalıbı üstüne kafalarına esen yeri yazıyorlar.

Ben de konuşmanın devam etmesi için ufak sorular soruyorum. Çok uzatmak gibi bir düşüncem yok, biraz uğraşıp bırakacağım :D

2021-07-18 14_54_40-Window.png

Konuşma bir miktar daha ilerliyor. Dediğim gibi, çok uğraşıp hem kendi değerli zamanımı harcamak hem de COVID-19'a karşı savaşan cesur yüzbaşıyı çok meşgul etmek istemiyorum. O yüzden minik bir soru daha soruyor, cevap vermeyecek gibi olduğunu hissedince ana yemeğe geçiyorum. (Başta WhatsApp'in azizliğine uğrayıp videoyu önizlemeli bir şekilde atıyorum :P)

2021-07-18 16_49_11-Window.png

Videoyu merak ederseniz:

Video.

Sonuç: Görüldü 🥺

Konunun ana fikri: Size de böyle bir mesaj gelirse umursamayın, sakın satayım demeyin. İlan yayınlandıktan en fazla 3 saat sonra damlıyor özel mesaj kutunuza. Ekşi'deklier de anlatmış zaten, o yüzden detayına girmiyorum. Çok var bunlardan, dikkatli olmak lazım. Yurdumun dolandırıcısı cebe mi girdi de elin dolandırıcısına gidelim?

Geçenlerde de bisiklet satan bir arkadaşın başına gelmişti. Konu açmıştı buraya.

Yeni konular

Geri
Yukarı