Sahibinden kargo 10 kg/desi geçerse ne olur?

Emil Breivik

Kilopat
Daha fazla  
Sahibinden üzerinden toplam 17 adet TYT soru bankası ve konu anlatım kitabı sattım. Sitede "Ürün sadece yurt içi ya da PTT Kargo firmaları ile gönderilmelidir. 10 kg/desi altındaki gönderiler için geçerlidir." diye bir şey yazıyor. Ben böyle bir şeyin olduğunu unuttum ve satışı onayladım. Muhtemelen 10 kg geçecek bu kitaplar, o zaman kargoya verme sırasında sorun yaşar mıyım?

Param Güvende kullanmasak ne olur ki?
Ürünü alana yarar.

Burada bir hocam çok detaylı bir şekilde açıklamıştı.

Ürünü alana yarar.

Burada bir hocam çok detaylı bir şekilde açıklamıştı.

Ben o zaman satışı iptal edip, 2 ayrı ilan oluşturayım.

Peki hocam ortalaması 200-250 sayfa olan 17 tane kitap kaç kg eder?
Kullandığımız ders kitapları 200 gram falan. Her birine ortalama 225 gram desek, 3800 gram yapar. 3.8 kilo. Yani 10 kiloyu geçeceğini sanmıyorum ama en doğrusu için evde tartı kullanıp tartmak daha doğru olur. Tartıya çıkıp, kendi kilonuza bakın daha sonra kitapların hepsini alamasanızda, bir kısmını elinize alarak çıkan sonucu kilonuzdan çıkarın ve hesaplayın.

Kullandığımız ders kitapları 200 gram falan. Her birine ortalama 225 gram desek, 3800 gram yapar. 3.8 kilo. Yani 10 kiloyu geçeceğini sanmıyorum ama en doğrusu için evde tartı kullanıp tartmak daha doğru olur. Tartıya çıkıp, kendi kilonuza bakın daha sonra kitapların hepsini alamasanızda, bir kısmını elinize alarak çıkan sonucu kilonuzdan çıkarın ve hesaplayın.

9.5 kg çıkıyor. Teşekkürler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı