Sahibinden Param Güvende güvenli mi?

Mert Er11

Attopat
Daha fazla  
İkinci el bir telefon alacağım Param Güvende ile ancak güvenemiyorum. Bir sıkıntı çıkar mı? Kullanan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka için rahat olsun eğer bi sorun olursa olan satıcıya oluyor kargoda kırılırsa falan geri yolla paranı al bi sorun olmaz, ama dikkat et param güvende ilan linki olarak başka sahibinden çakması bir site yollayıp dolandırabiliyorlar. Onun için ilanı sahibinden.com dan elle ara.

İkinci el bir telefon alacağım Param Güvende ile ancak güvenemiyorum. Bir sıkıntı çıkar mı? Kullanan arkadaşlar bilgilendirirse sevinirim. Teşekkür ederim.

Alıcı için evet. Satıcı için neden hayır? Çünkü bazı insancıklar misal işlemci alıyor eline ulaştıktan sonra ona zarar veriyor iade işleminde bulunuyor. Veya monitör alıyor kargoda sıkıntı çıkıyor eziliyor iadede bulunuyor satıcıya oluyor olanlar. Veya ekran kartı alıyor mining deniyor akşamına kadar bozup iade ediyor gibi. (4-5 kere alım yaptım 2 kere satım sıkıntı yaşamadım)

Satıcı için riskli elinde bir sürü kanıt bulundurması gerekiyor. Laptop satarsın mahalle bilgisayarcısı gibi içinden SSD-RAM çalar iade ederler, üstün zekalının biri AMD işlemciyi Intel anakarta takmaya çalışır iade eder. E kargoya verirken de her pini gösteremezsin ya. Şahsen hayatta satmam Sahibinden.com üzerinden bizim ülke çakal dolu.
Alıcı için sorun yok ama alıcıyı o kadar koruyorlar ki suistimale açık oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı