Sahibinden Param Güvende Hasar Görmüş Sahte Ürünü İade Eder mi?

41326

Kilopat
Dostlar, öncelikle iyi forumlar. 2 gün önce Sahibinden üzerinden Param Güvende sistemi ile JBL T450BT kulaklık satın aldım. Dün kulaklık bana geldi fakat kulaklık çakma çıktı. Orijinal JBL T450BT ile alakası yok. Jak girişi falan var saçma şekilde. 10 dakika sonra hemen ürünü iade ettim ve götürüp kargoya teslim ettim. Bu sabah ürün alıcıya ulaşmış fakat bana ürünün ambalajının yırtıldığını söylüyor. Kargoda zarar görmüş olabilir dedi. İade onaylamasını bekliyorum fakat Sahibinden ile görüşmüş, duruma göre onaylayacakmış. Sizce kargo sırasında bir zarar geldiyse kutuya, bu sebeple iade kabul etmeme durumu olabilir mi? Keşke kullanmasaydım bu sistemi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortalık fena şekilde dolandırıcı kaynıyor, bugüne kadar alışveriş yapmadığım site kalmadı, şu ana kadar iade konusunda beni hiç yormayan Trendyol oldu, bununla beraber en çok yoranlarda tartışmasız lider hepsiburada, sonrasında gittigidiyor ve sahibinden oldu.
Sizin olayınızda zaten size sahte ürün göndermiş ambalajı yırtılmış deme sebebi iade almamak için büyük ihtimalle, müşteri hizmetlerine söyleyin hallederler.

Sağlam ambalajı ne yapacak acaba ? Art niyet var burada. İade meselesini bilmiyorum. Tahmin yürütemedim.
Ortalık fena şekilde dolandırıcı kaynıyor, bugüne kadar alışveriş yapmadığım site kalmadı, şu ana kadar iade konusunda beni hiç yormayan Trendyol oldu, bununla beraber en çok yoranlarda tartışmasız lider hepsiburada, sonrasında gittigidiyor ve sahibinden oldu.
Sizin olayınızda zaten size sahte ürün göndermiş ambalajı yırtılmış deme sebebi iade almamak için büyük ihtimalle, müşteri hizmetlerine söyleyin hallederler.
Evet ürün sahte. Orijinal ile alakası yok zaten denedikten 5-10 dakika sonra hemen iade başlattım. Onay vermesini bekliyorum, müşteri hizmetleri ile de iletişime geçeceğim. Ambalaj kargo da yırtılmış ki iade sebebi olamaz.

Ortalık fena şekilde dolandırıcı kaynıyor, bugüne kadar alışveriş yapmadığım site kalmadı, şu ana kadar iade konusunda beni hiç yormayan Trendyol oldu, bununla beraber en çok yoranlarda tartışmasız lider Hepsiburada, sonrasında GittiGidiyor ve sahibinden oldu.

Hepsiburada'nın iade sistemi gayet güzel. Nasıl bir sorun yaşadınız?

Hepsiburada'nın iade sistemi gayet güzel. Nasıl bir sorun yaşadınız?
ürünü iade ediyorsun, kontrol ediliyor ve iade uygun değildir cevabı geliyor, kullanmadığın ürünü iade almıyor, sonra cayma hakkını kullanmak istediğini belirtince zoraki iade alıyor, bu mu güzel dediğiniz sistem?

Ürünü iade ediyorsun, kontrol ediliyor ve iade uygun değildir cevabı geliyor, kullanmadığın ürünü iade almıyor, sonra cayma hakkını kullanmak istediğini belirtince zoraki iade alıyor, bu mu güzel dediğiniz sistem?

Ben telefon için kırılmaz cam almıştım kırık gelmişti iade ettim hem ürünün parasını verdiler hem de ürünü değiştirip geri yolladılar.
Birkaç defa da ürünü beğenmedim diye iade ettim sorun olmadı.

Ben telefon için kırılmaz cam almıştım kırık gelmişti iade ettim hem ürünün parasını verdiler hem de ürünü değiştirip geri yolladılar.
Birkaç defa da ürünü beğenmedim diye iade ettim sorun olmadı.
Fiyatı çok tutmayan ürünlerde belki daha yumuşaklar ama pahalı ürünlerde hiç bulaşılacak bir yer değil benim için.

Müşteri hizmetleri ile görüştüm ve sağ olsunlar ilgilendiler. Ürünün sahte olduğunu ve alıcının ambalajın yırtık olduğunu iddia edip iadeyi onaylamadığını belirttim. Kayıt başlattılar. Umarım kısa sürede çözülür. Pek güvenli değil gibi bu sistem.

Müşteri hizmetleri ile görüştüm ve sağ olsunlar ilgilendiler. Ürünün sahte olduğunu ve alıcının ambalajın yırtık olduğunu iddia edip iadeyi onaylamadığını belirttim. Kayıt başlattılar. Umarım kısa sürede çözülür. Pek güvenli değil gibi bu sistem.

Her şeyi elden almak en mantıklısı hem satıcı için hem alıcı için. Satan kişi için karşı taraf başka bir ürün koyup yollarsa ya da bozup iade ederse satıcı kötü duruma düşüyor. Aynısı alıcı içinde geçerli.

Geri
Yukarı