Sahıbınden param güvende ıle iade

Tamam, ancak adamın da bir karı olmadı hatta kargo parası zararına uğradı. Adam hiç para kazanmadı hatta kargo parasını kaybetti sırf sizin paranıza bloke koydurmak için? Bu yüzden böyle bir durumun yaşanması %1 gibi bir şey. Bir de benim bildiğim alıcı iade isteyince satıcıya bakılmaksızın direkt iade alınıyor. Yani iade onaylama gibi bir durum olduğunu sanmıyorum çünkü forumdan biri ekran kartı satarken bu GET (param güvende) yüzünden ekran kartı çok daha düşük bir ekran kartı ile değişmişti. Eğer iade onaylama gibi bir durum olsaydı en azından ekran kartı değişmezdi.
Kargo parası vermiyor satıcı. Param güvende ile 8 tane ekran kartı sattım. Henüz bir olumsuzluk yaşamadım ama satılan ürüne 250 tl komisyon alıyor sahibinden. Tabi ürün fiyatına göre değişiyor bu fiyat. Ama kargo parası bu komisyonun içinde zaten. Konuya ek olarak iade edilse bile sahibinden komisyon ücretini alıcıdan her türlü alıyor. Çünkü almaz ise bu sistem kötüye kullanılır ve insanlar birbirlerine bedavaya kargo göndermeye başlardı...

Biraz farklı sorunum var.
Sahibinden'de get ile RAM aldım, BIOS baktım RAM'leri görüyor bende onayladım. Format atmaya kalktığımda RAM'den dolayı mavi ekran veriyor(başka RAM ile format attım ). Ayıplı mal kapsamında iade baslatabilir miyim?

Biraz farklı sorunum var.
Sahibinden'de get ile RAM aldım, BIOS baktım RAM'leri görüyor bende onayladım. Format atmaya kalktığımda RAM'den dolayı mavi ekran veriyor(başka RAM ile format attım ). Ayıplı mal kapsamında iade baslatabilir miyim?
Onayladıktan sonra geri iptal edemezsiniz hiç bir şekilde.

Yeni konular

Geri
Yukarı