Sahibinden Param Güvende nedir?

Satici onaylamazsa o zaman ürün onda kalıyor para kime geliyor sahibindende mi kalıyor?
Anlayamadım hocam. Satıcı hangi kısmı onaylamayacak. Onaylama yapacak kişi alıcı taraf oluyor. Ürünün sağlamlığını ve doğruluğunu kontrol ettikten sonra onaylama işlemi ya da diğeri seçiliyor. Kargolama, ürünü gönderme ve açma aşamasında videoya almak çok çok önemli.

Alıcı ürünü alınca deneme test etme süresi var 1 veya 2 gün sanırım. İsterse sebep belirtmeden de iade eder. Ödeme karşıya geçmediği için sistem geri ödeme yapar.

O zaman alici urunu bozuk olanla degistirir ayrica parasinida alir kimsede hesap soramaz.

Anlayamadım hocam. Satıcı hangi kısmı onaylamayacak. Onaylama yapacak kişi alıcı taraf oluyor. Ürünün sağlamlığını ve doğruluğunu kontrol ettikten sonra onaylama işlemi ya da diğeri seçiliyor. Kargolama, ürünü gönderme ve açma aşamasında videoya almak çok çok önemli.

Yani mesela ben bir ürün aldim sizden ama sonra iade ettim. Ürün tekrar size gelince sizin kargoyu aldim diye onaylamaniz gerekmez mi? Onaylamadiniz diyelim ondan sonra ne olur onu merak etmistim.

Dolap uygulaması satıcıyı biraz daha koruyor bu arada. Satıcının iadeyi reddetme hakkı filan vardı, bir ara araştırdım. İki sistemden de ürün aldım, ufak tefek şeyler dışında sorun yaşamadım ama yaşayanlar var tabi.

O zaman alici urunu bozuk olanla degistirir ayrica parasinida alir kimsede hesap soramaz.

Yani mesela ben bir ürün aldim sizden ama sonra iade ettim. Ürün tekrar size gelince sizin kargoyu aldim diye onaylamaniz gerekmez mi? Onaylamadiniz diyelim ondan sonra ne olur onu merak etmistim.
Bu işlemler yapılırken kayda almak çok önemli. Böyle bir işlem başlattığınızda normal alışveriş sitelerinde nasıl iade sistemi işliyorsa bunun da kusursuz ve kayda tutularak işlenmesi gerekiyor.

Alıcı yalan söyleyip, gelmedi diyerek para iadesi isterse ürün gelmişse, kısaca alıcı yalan söylüyorsa ne olacak peki hocam?
Satıcı kişi sahibinden'e gönderdiğine dair bir kargo resmi, fiş, fatura, evrak vs. gösterirse parayı alır. Para alıcının hesabından çekilir ancak satıcının hesabına aktarılmaz, sahibinden havuzunda durur ve alıcı onayı bekler. Satıcı gönderdiğini onaylarsa ve alıcının da aldığını biliyorsa kanıtlar her türlü.

Satıcı kişi sahibinden'e gönderdiğine dair bir kargo resmi, fiş, fatura, evrak vs. gösterirse parayı alır. Para alıcının hesabından çekilir ancak satıcının hesabına aktarılmaz, sahibinden havuzunda durur ve alıcı onayı bekler. Satıcı gönderdiğini onaylarsa ve alıcının da aldığını biliyorsa kanıtlar her türlü.
Kargo süreci otomatik işliyor, sahibindenin kargo firmalarıyla anlaşması var, satıcı teslim eder etmes ve alıcı teslim alır almaz sahibindenin sistemine düşüyor.

Geri
Yukarı