Sahibinden Param Güvende nedir?

Kargoyu alıcı ödemiş oluyor, satıcı sizin verdiğiniz paranın %80'ini alıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Yani verdiğiniz paraya kargo ücreti dahil.

Kargoyu alıcı ödemiş oluyor, satıcı sizin verdiğiniz paranın %80'ini alıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Yani verdiğiniz paraya kargo ücreti dahil.

Hayır satıcı tamamını alıyor o dediğiniz GET sistemi.
Komisyonu Param Güvende sisteminde satıcı değil alıcı ödüyor. Kargo ücreti yok (yani kargo ücreti yerine alıcı komisyon ödüyor.).

Parayı direkt satıcı almıyor, ürün alıcıya gelince inceliyor sorun varsa onaylamıyor, ürünü iade ediyor (onaylarsa para satıcıya gider). Yani dolandırılmamış oluyor. Bu hizmet için ayrı ücret ödeniyor.

Hayır satıcı tamamını alıyor o dediğiniz GET sistemi.
Komisyonu Param Güvende sisteminde satıcı değil alıcı ödüyor. Kargo ücreti yok (yani kargo ücreti yerine alıcı komisyon ödüyor.).

Ben sattığım zaman örneğin 500 yazdığım zaman 600 gibi bir fiyata ilana alınıyordu, yani sattığım kişi 600 ödüyor bana 500 geliyor, kargoda mantıken alıcı tarafından ödeniyor ücretsiz olsa bile.

Güvenli aracılık sistemi aslında. Ödeme Sahibinden üzerinden yapılıyor. Satın alınan ürün kargolanıp elinize ulaşana kadar para havuzda kalıyor, satıcıya hemen aktarılmıyor. Sonrasında eğer ürün sorunsuz bir şekilde elinize ulaşırsa ve bir sıkıntı yoksa onay veriyorsunuz ve para satıcıya aktarılıyor. Fakat olur da onay işlemi unutulur veya yapılmazsa para 2-3 iş günü içerisinde otomatik olarak satıcıya geçiyor.

Güvenli aracılık sistemi aslında. Ödeme Sahibinden üzerinden yapılıyor. Satın alınan ürün kargolanıp elinize ulaşana kadar para havuzda kalıyor, satıcıya hemen aktarılmıyor. Sonrasında eğer ürün sorunsuz bir şekilde elinize ulaşırsa ve bir sıkıntı yoksa onay veriyorsunuz ve para satıcıya aktarılıyor. Fakat olur da onay işlemi unutulur veya yapılmazsa para 2-3 iş günü içerisinde otomatik olarak satıcıya geçiyor.
Ben bir ürünün satışı için müşteriyle anlaştım. Ancak alımı onayladığım zaman ürünümün %30 u kadar bir fiyat ödemem için kart bilgilerim istendi. Sebebi nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı