Sahibinden Param Güvende satıcı için güvenilir mi?

Marwitz

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, ben bir satıcı olarak alıcıyla anlaştım diyelim. Alıcı siteye ödemeyi gerçekleştirdi ve ben ürünü kargoladım. Ürünü alan kişi iade oluşturup benim ürünümden farklı bir şey gönderirse (salatalık vb.) Ne yapacağım? Sahibinden hiçbir şekilde satıcı arkasında durmuyor diye okudum. Aracı kurumum ben diyerek çekiliyormuş aradan.

Ayrıca bir forum yazısında okudum az önce. Bir adamın tanıdığı bu şekilde laptop siparişleri verip, içerisindeki parçaları değiştirip iade ediyormuş. Bu gibi durumlar büyük risk içeriyor ve Param Güvende'yi kullanmak asla mantıklı değil.

Sizlerin de görüşlerinizi merak ediyorum.

Alternatif bir şehirler ararası 2. el satış öneriniz var mı?

Param Güvende ile satış yaptığınız zaman alıcı başka ürün gönderse tabii ki müdahale edilir fakat, örneğin siz 1 TB SSD'si olan bir laptop gönderdiniz, alıcı bu SSD'yi söküp yerine 240 GB SSD takıp size geri gönderirse bir şey yapamıyorsunuz. Dolap da da böyle bir sistem varmış sanırım. Orada kararı moderatörler veriyormuş.

Satıcı olarak asla kullanmayın param güvendeyi. Bahsettiğiniz olaylar çok yapılıyor. Uzak mesafeli güvenli gönderme yolu benim bildiğim maalesef yok.

Merhaba, ben bir satıcı olarak alıcıyla anlaştım diyelim. Alıcı siteye ödemeyi gerçekleştirdi ve ben ürünü kargoladım. Ürünü alan kişi iade oluşturup benim ürünümden farklı bir şey gönderirse (salatalık vb.) Ne yapacağım? Sahibinden hiçbir şekilde satıcı arkasında durmuyor diye okudum. Aracı kurumum ben diyerek çekiliyormuş aradan.

Ayrıca bir forum yazısında okudum az önce. Bir adamın tanıdığı bu şekilde laptop siparişleri verip, içerisindeki parçaları değiştirip iade ediyormuş. Bu gibi durumlar büyük risk içeriyor ve Param Güvende'yi kullanmak asla mantıklı değil.

Sizlerin de görüşlerinizi merak ediyorum.

Alternatif bir şehirler ararası 2. el satış öneriniz var mı?

Alıcı size salatalık gönderirse o salatalığı tuzlayıp bir güzel yiyeceksiniz yapacak başka hiçbir şeyiniz yok. Sahibinden satıcıları korumuyor sadece alıcıları koruyor.

Online satışların tamamı alıcıyı korur. Bu maalesef böyledir. E-Ticaret yaparsanız da böyledir. Gelişmiş ülkelerde böyle abukluklar olmayacağı için sistem işliyor ama biz tırnak içerisinde "Çok ahlaklı" bir toplum olduğumuz için bin bir türlü saçmalıkla boğuşuyoruz.

Adı üstünde ürünüm güvende değil Param Güvende. Zaten değerli ürünlerde Param Güvende'ye vereceği yüklü komisyonu size versin blabla ile gidin teslim edin gelin.
Şehir dışı için en iyi alışveriş otobüs firmaları yıl olacak 2024. O oradan para yollasın sen buradan araçla otogara yolla yazhane veya muavin komisyon alsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı