Param Güvende satıcı için güvenilir mi?

abdullah1997

Picopat
Daha fazla  
Merhaba,
AM5 sistem topladığım için eski bilgisayarın parçalarını Sahibinden üzerinden ilana koydum ama herkes param güvende ile almayı teklif ediyor. Ürünlerin hiçbirinde sorun yok ama satıcı alıp bozuk bir parçayla değiştirirse nasıl kanıtlayacağım?

Merhaba,
AM5 sistem topladığım için eski bilgisayarın parçalarını Sahibinden üzerinden ilana koydum ama herkes param güvende ile almayı teklif ediyor. Ürünlerin hiçbirinde sorun yok ama satıcı alıp bozuk bir parçayla değiştirirse nasıl kanıtlayacağım?
Satıcı için güvenilir kısmı yok bence alıcı sahtekarlık yaparsa geçmiş olsun.

İşte dediğin sebep yüzünden pek güvenilir değil Param Güvende. Fakat ürünün çalıştığına dair elinde kanıt sunarsan satmadan önce. Örneğin satacağın şeyin tamamen çalıştığını detaylarına kadar video ile kayıt edip ardından alıcıya atıp onun onayını al sonrasında satışı yap.

Satıcı için güvenilir kısmı yok bence alıcı sahtekarlık yaparsa geçmiş olsun.

Video çekmesi ve kendini güvene alması lazım paketlerken ve bilgisayara takılıyken.

Merhaba,
Kanıtlayamazsın. Ben de benzer bir olay yaşadım. Elimden hiç bir şey gelmedi. Adama hakkımı helal etmiyorum. Öbür dünyada hakkımı alacağım. Bence pahalı ürünleri param güvende ile satma.

Merhaba,
Ekran kartın ve işlemcin neydi, link versene?

Merhaba,

Ben asla PG ile satmam (anca tanıdık falan almak isterse taksit yapabilsin diye olabilir). Video çekmek vs ispat edemezsiniz. Adam bana ürün gelmedi başka bir şey geldi dese nasıl ispat edeceksiniz gerçekten ürünü gönderdiğinizi? Video çekseniz ne olacak? Evde paketlerken başlayıp gidene kadar video çekerseniz belki ama bu kadar yaygaraya gerek var mı? Yapacağınız basit isteyene elden buluşarak satabilirim ya da önce EFT sonra kargo şeklinde yollayabilirim deyin geçin. En garantisi bu.

Geri
Yukarı