Sahibinden param güvende sistemini kullanmayın

@DaTTeBayoTheFrog @METANİC @EREN SATAR
Şimdi de alıcı beni şikayet ettiği için 2009'dan beri açık olan sahibinden hesabım kapandı.
Dava edin, bu ciddi bir sorun.
İsterseniz ırkçı falan diyin arkadaş, ben Doğuya herhangi bir şey satıyorsam ya da oradan bir şey alıyorsam biraz şüpheleniyorum. Adam daha elektriğine para vermiyor benim eşyama mı verecek? Herkes böyle demiyorum ama bu da bir gerçek.

Hesabım az önce açıldı. Alıcı garip bir şekilde bu kadar ürünü kötülemesine rağmen ödemeyi kabul etti. Bankaya 1 ila 5 iş günü içerisinde paranın aktarılacağı yazıyor.

Bence bu konuyu ve dava, şikayet ile ilgili mesajları gördü ve kabul etti.

Yaklaşık bir hafta önce GTX 1060 6 GB Gaming X ekran kartımı satışa koydum ve bir alıcı param güvende sistemi ile satın almak istediğini söyledi. Kartı çok iyi bir şekilde paketledim. Kartın üzerinde bulunan garanti etiketi hiç açılmamış kutusu seri numarası tam olan bir kart.
Bu üç fotoğraf benim yaptığım paketlemeyi gösteriyor.
Kargo buradan doğu taraflarına gitti. Belki sorun olur diye tam adresi vermek istemiyorum. Ürünü satın alan arkadaş ürünün dış ambalajının açık geldiğini ve içerisine alyan takımı bulunduğunu belirtti. Paylaştığı resimler alt tarafta bulunuyor.
Ben ürünü kargoladığımda yazının en üstünde bulunan şekilde kargoladım ve etrafını çok sağlam bir şekilde sarmıştım.
Şimdi de ürünün garanti etiketinin açılmamış olmasına rağmen siz fanı sökmüşsünüz burada soğutma bloğunu yamultmuşsunuz diye mesaj atıyor. Bu olayı ben yapmadım daha önce de hiç denk gelmemiştim. Ayrıca ekran kartını satın almadan önce 30 dakika FurMark testi istedi ve kart testte 64 dereceyi geçmedi yani sorunu yok. Altta alıcının paylaştığı fotoğraf gözüküyor.

Daha alıcı onaylamadığı için ödememi alamıyorum ve gözüm gibi baktığım kartımı alan arkadaş büyük ihtimalle mahvetip geri yollayacak. Garanti etiketini de açacağına eminim. Bu sistemi kullanmanızı kesinlikle önermiyorum!
Haklısın hocam. Ben de param güvende ile satış yapmıştım ve alıcı gönderdiğim laptop parçasını çalışmadığını söyleyip geri göndermişti. Geldiğinde parçanın değiştirilip gönderildiğini farkedince herife bir güzel saydırmıştım. Satıcı olarak tercih edilmemesi gereken bir yöntem.

Yeni konular

Geri
Yukarı