Sahibinden Param Güvende ürünlerini kargo şirketi mi paketliyor?

Sahibinden güvende ile klavyemi satacağım, kendim paketlemem gerekiyor mu yoksa kargo şirketi mi yapıyor?
Keşke satmasanız. Param güvende kadar kötü ve güvenliksiz bir uygulama görmedim. Satıcı için hiçbir avantajı yok. Satacaksanız da önceden ürünün sağlam olduğunu teyit eden bir video çekin. Karşı taraf bu ürün bozuk derse kanıt olması için. Çok var böyle yapan dolandırıcı. Ben her zaman için görüp alma taraftarıyım ama..

Siz paketliyorsunuz, PTT vs. sadece poşete koyuyor. Ayrıca sattıktan sonra alıcı tuşlarını çalıp iade edebilme şansı olduğunu da göz önünde bulundurun.

Keşke satmasanız. Param Güvende kadar kötü ve güvenliksiz bir uygulama görmedim. Satıcı için hiçbir avantajı yok. Satacaksanız da önceden ürünün sağlam olduğunu teyit eden bir video çekin. Karşı taraf bu ürün bozuk derse kanıt olması için. Çok var böyle yapan dolandırıcı. Ben her zaman için görüp alma taraftarıyım ama.

Bende laptop satmayı düşünüyorum bildiğiniz alternatif bir site var mı iki taraf içinde daha güvenli olan.

Keşke satmasanız. Param güvende kadar kötü ve güvenliksiz bir uygulama görmedim. Satıcı için hiçbir avantajı yok. Satacaksanız da önceden ürünün sağlam olduğunu teyit eden bir video çekin. Karşı taraf bu ürün bozuk derse kanıt olması için. Çok var böyle yapan dolandırıcı. Ben her zaman için görüp alma taraftarıyım ama..
Arkadaşın dediği gibi alıcının gerçekten ürünle ilgilenen birisi mi yoksa düzenbaz biri mi olduğunu bilmiyorsunuz. Bu sebeple sattığınız bir ürün örneğin laptop olursa, alan kişi düzenbaz biriyse cihazın içinden ram, SSD vb donanımları söktükten sonra iade talebi başlatıp ürünün açıklama kısmı ile uyuşmadığını ve yanlış ürün olduğu dile getirerek ödediği parayı geri isteyebilir. Bu sistemin satıcıyı koruyan hiç bir tarafı bulunmuyor.

Kargo şirketinin paketledigini hiç görmedim.
Ama sahibinden sıkıntılı bir sistemi var haberin olsun.
Hocam 2 3 aydır bekliyorum satılması için mecburen satıyorum.

Keşke satmasanız. Param Güvende kadar kötü ve güvenliksiz bir uygulama görmedim. Satıcı için hiçbir avantajı yok. Satacaksanız da önceden ürünün sağlam olduğunu teyit eden bir video çekin. Karşı taraf bu ürün bozuk derse kanıt olması için. Çok var böyle yapan dolandırıcı. Ben her zaman için görüp alma taraftarıyım ama.

Mecburen satıyorum hocam umarım sıkıntı yaşamam kargoya vermeden de video çekerim artık 😄

Geri
Yukarı