Sahibinden paramgüvende ile satmak mantıklı mı?

Sahibinden hesabı açtığımız isimle banka hesaplarının ismi aynı mı olması gerekiyor? Ve Papara'ya çekim var mı? Üçüncü sorum da kimlik doğrulaması istiyor mu?
Hocam bildiğim kadarıyla sadece banka hesabına aktarım yapılıyor yani İBAN gerekiyor, kullanıcı adınız ile banka hesabınızın aynı olması gerekiyor evet. Kimlik doğrulama konusunu bilmiyorum ancak illaki onaylıyordur tckno üzerinden.

Hocam bildiğim kadarıyla sadece banka hesabına aktarım yapılıyor yani İBAN gerekiyor, kullanıcı adınız ile banka hesabınızın aynı olması gerekiyor evet. Kimlik doğrulama konusunu bilmiyorum ancak illaki onaylıyordur tckno üzerinden.
Benim sahibinden ismim Berkan Güney babamın hesabına çekmek istesem çekemeyecek miyim ?

İşte dedigim gibi gecmiste çok böyle konular gördüm. Burada olmasa da. Neden gocundun bu kadar?
o dediğiniz GeT için yaşanan şeyler, param güvende tamamen farklı ve adı üstünde daha güvenli, gocunan alınan yok yanlış yönlendirip tedirgin ediyorsunuz sadece.
Benim sahibinden ismim Berkan Güney babamın hesabına çekmek istesem çekemeyecek miyim ?
bildiğim kadarıyla çekemezsiniz ama babanızın adıyla hesap açıp oradan satış yaparsanız olur.

Güvenilir değil. RAM gönderdim 2 gün içinde onaylama süreci vardı alıcı bir türlü onaylamadı. Otomatik onaylama süresi 2 gündü ama tam 7 gün beklemek zorunda kaldım neymiş sadece iş günleri geçerliymiş. Bu süre içinde ürün bozulur veya bozarsa ne olacak diye sorduğumda net bir cevap alamadım. Adam 7 gün ürünü kullanıp geride gönderebilir. Alıcı için mükemmel satıcı için dandik.

Riskli falan değil kardeşim. Birebir yüzleşip kontrol edemiyorsan, mantıklı. Ekran kartı gibi sokakta buluşup kontrol edemeyeceğin ürünler için de mantıklı. Önce parayı ödeyip veya ürünü önce kargoya verip riske giresin ki? Mis gibi güvenli bir şekilde alış-veriş yapıyorsun işte.

Riskli değil diyen henüz yaşanacak kötü durumları tecrübe etmemiş demek ki.

Alıcı ürünü bozup geri gönderebilir. Ürünü değiştirip geri gönderebilir. İçinden bir parçasını veya bir ekipmanı çalıp geri gönderebilir. Yapmak isterse her türlü yapar. Alıcının kötü niyetli olması yeterli. Ki Türkiye'de yaşadığımız düşünüldüğünde kötü niyetli insanların ne kadar fazla olduğu malum. Hele ki şu sıralar bu metodla ekran kartı satmak "dolandır beni" demekle eşdeğer.

Yukarıda bahsettiğim tatsız olayların gerçekleşmesi ve ürünün iade olarak sıkıntılı bir şekilde size geri dönmesi durumunda elinizde kanıt dahi olsa, Sahibinden size savcılığa gitmenizi söylüyor. Kendisi aradan çekiliveriyor.

Savcılık süreci zaten sancılı. Ülkemizdeki hukuk sistemi ortada. Yerinizde olsam hiç riske girmezdim.

Sonuç olarak; Param Güvende ve GET ile almak güvenli, satmak ise kesinlikle değil.

Riskli değil diyen henüz yaşanacak kötü durumları tecrübe etmemiş demek ki.

Alıcı ürünü bozup geri gönderebilir. Ürünü değiştirip geri gönderebilir. İçinden bir parçasını veya bir ekipmanı çalıp geri gönderebilir. Yapmak isterse her türlü yapar. Alıcının kötü niyetli olması yeterli. Ki Türkiye'de yaşadığımız düşünüldüğünde kötü niyetli insanların ne kadar fazla olduğu malum. Hele ki şu sıralar bu metodla ekran kartı satmak "dolandır beni" demekle eşdeğer.

Yukarıda bahsettiğim tatsız olayların gerçekleşmesi ve ürünün iade olarak sıkıntılı bir şekilde size geri dönmesi durumunda elinizde kanıt dahi olsa, Sahibinden size savcılığa gitmenizi söylüyor. Kendisi aradan çekiliveriyor.

Savcılık süreci zaten sancılı. Ülkemizdeki hukuk sistemi ortada. Yerinizde olsam hiç riske girmezdim.

Sonuç olarak; Param Güvende ve GET ile almak güvenli, satmak ise kesinlikle değil.
Aynisindan bahsettim. Suçlu ben olacaktim az kalsin. 😃😃

Yeni konular

Geri
Yukarı