Sahibinden satıcıları neden böyle?

Rouly

Decipat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sahibinden sitesine girerken kendimi sirk gösterisine çıkan palyaço gibi hissediyorum. İnsanlar bu kadar aptal yerine koyulabilir mi? 2. el ürünlere 0 yazanlar mı dersin, fiyatı alışveriş yapacakken değiştiren mi dersin, almak için yazdığında zam yapmak için bekleyen mi dersin, 2. el ürünlere sıfırından fazla fiyat yazan dengesizler mi dersin, dersin de dersin. Dedim ki yeni bir ekran kartı mı alsam? Girdim sarı dolandırıcılara baktım 2. el ürünler sıfırından pahalı. Ya bende sorun var yada bu adamlar durumdan anlamayan kardeşlerimize iyi geçiriyor. Bilgisayar ve bilgisayar parçası satıcılarındaki tekelleşme araç satıcılarındakini bile geçmiş durumda. Ve işin kötü tarafı bu adamlar çatır çatır satış yapıyor. Sahibinden de tanıdığınız satıcılardan almanızı öneririm.

Onlar vadinin yamyamları, uzak dur bulaşma.

PS3'ümü geçen sene 1600 TL'ye sattım. Yanında 12 oyun 2 kol vardı. Sapasağlam baktım yıllarca. Ama nereden baksanız 13 yıllık konsoldu.

Alanda iyi çıktı. Dolandırıcı da çıkabilirdi. Bozuk iade mal geri gönderebilirdi. Tamamen insanın içinde olan bir şey. Kimseyi zarara sokmak istemem. Ama tam tersi düşünen çok var.

Milleti dolandırmak isteyen çok kişi var orada GT 1030 ekran kartına 250 TL teklif verdim mesela gülen var dalga mı geçiyorsun diyen var yoo gayet ciddiyim 1500 TL'ye koymuşlar bir de utanmadan.
Ah hocam ah! Konuşmak istiyorum ama Technopat kuralları müsaade etmiyor. :)

Biraz da şans işi satıcıya ve alıcıya bağlı her tip insan var, mesela geçenlerde PK650D PSU sattım, adam almak istiyorum dedi, ben de tamam dedim o kadar aramızdaki tek muhabbet bu ertesi gün kargoladım, adama ulaştığı gibi aynı gün onayladı. Alan memnun satan memnun.

Nasıl dışarıda onlar gibi çakallar varsa, bir yerde 5 TL olanı başka yerde 10 TL fiyata satan varsa oradada var işte. Akıllı olup almamak alıcının yapması gereken şey.
Adam var GTX 1660 'lı sistemi 15 bin TL 'ye alıyor sahibinden üzerinden.
Yani aptal olmayan birisi internette 5 dakika araştırsa olması gerekenin farkına varacaktır.
Devlet fiziki denetim yapmazken internet üzerinden yapılan satışlara mı denetim yapacak.
Herkes kendi başının çaresine bakacak mecbur. Bizim hakkımızı savunacak bir dayanağımız yok.
Çok şey yazmak, çok şey hakkında konuşup video çekmek, anlatmak istiyorumda, kimin için kendimi yakacağım kim bana sahip çıkacak? Bunca zaman devlet bana sahip çıkacak diye beklerken şimdi devletin koltuğuna oturup kendini devlet sanan çakallar yüzünden asi olma seviyesine geldim. Yetti bu kancıkların çevirdiği dolaplar. Kim kimin ipini tutuyor belli değil. Eskiden kendisini düdükleten şarkıcı oluyordu, şimdi devlet oluyor.

Geri
Yukarı