Sahibinden satıcıları neden böyle?

Sahibinden sitesine girerken kendimi sirk gösterisine çıkan palyaço gibi hissediyorum. İnsanlar bu kadar aptal yerine koyulabilir mi? 2. el ürünlere 0 yazanlar mı dersin, fiyatı alışveriş yapacakken değiştiren mi dersin, almak için yazdığında zam yapmak için bekleyen mi dersin, 2. el ürünlere sıfırından fazla fiyat yazan dengesizler mi dersin, dersin de dersin. Dedim ki yeni bir ekran kartı mı alsam? Girdim sarı dolandırıcılara baktım 2. el ürünler sıfırından pahalı. Ya bende sorun var ya da bu adamlar durumdan anlamayan kardeşlerimize iyi geçiriyor. Bilgisayar ve bilgisayar parçası satıcılarındaki tekelleşme araç satıcılarındakini bile geçmiş durumda. Ve işin kötü tarafı bu adamlar çatır çatır satış yapıyor. Sahibinden de tanıdığınız satıcılardan almanızı öneririm.

3 sene önce DDR2 sistemime 4 GB RAM alacaktım bir hevesle gitmiştim aldım vesaire eve geldim taktım zar zor RAM'e dokundum cayır cayır yanıyor niye böyle dedim sen yanlış takıp yaktın dıyıp engelledi o gün bu gündür onu arıyorum. (masaüstü bileşenlerinden gram anlamıyordum) bu da kırmızı dolandırıcılar ile garip bir anım konu açılmışken anlatayım dedim. :D

Ben bu ve bunun gibi sitelerde şanslı olan nadir kişilerdenim. S21 aldım, aldığım adam mühendis çıktı ve cihaza iyi bakmıştı. RX6600 aldım, aldığım adam da aynı benim gibi oyuncu bir gençti ve karta iyi bakmıştı. Monitör aldım, mönitörü aldığım kişi de yine oyuncuydu ve monitör 2016 yılında piyasaya sürülen bir monitör olmasına rağmen hâla iyi.

Ha tabii benim bekleyen ve sürekli bakan biri olmamdan da kaynaklanıyor bu durum. Yoksa arada bir GTX 1650'yi RTX 2060 ile, RTX 3060'ı, RX 6700 ile aynı fiyata koyanları da görüyordum.

Bu durum yıllardır var. Herkesin malı o kadar değerli ki, o değer ürünün sıfırıyla yarışıyor. O sebepten son yıllarda ikinci el ürün almayı bıraktım. Eskiden uyguna çeşitli şeyler düşüyordu ama son zamanlarda fiyatı uygun olan tek şey aşırı haşat ürünler.

Milleti dolandırmak isteyen çok kişi var orada GT 1030 ekran kartına 250 TL teklif verdim mesela gülen var dalga mı geçiyorsun diyen var yoo gayet ciddiyim 1500 TL'ye koymuşlar bir de utanmadan.

Ya bunların yüzüne bizde satış yapamıyoruz. Letgo'ya 1500 Liraya 1050 Ti koymuştum. SSD alacaktım bir an önce elden çıksın elime para geçsin diye. Milletteki kafa hep aynı. O paraya 750 Ti, GT 1030 satıyorlar senin kartın bozuk mu? Ya ilan açıklamasına temiz sorunsuz yazmışım, alıcı gelip istediği testi yapabilir demişim. Yok abi günde 10 mesaj geliyor hepsi aynı. O paraya 1050 Ti vermezler kesin arızalı. 2 ay da satamadım. En son sinirlendim, yeni üyelik aldım, kartın fotoğraflarını da değiştirdim. Fiyatı da 1500 yerine 2750 yazdım. 2 Gün sonra birisi pazarlıkla 2500'e aldı gitti. Aynı adamla da eski hesapta konuşmalarımız var. Sahte kart mı satıyorsun niye ucuz diye.

Ben bu ve bunun gibi sitelerde şanslı olan nadir kişilerdenim. S21 aldım, aldığım adam mühendis çıktı ve cihaza iyi bakmıştı. RX6600 aldım, aldığım adam da aynı benim gibi oyuncu bir gençti ve karta iyi bakmıştı. Monitör aldım, mönitörü aldığım kişi de yine oyuncuydu ve monitör 2016 yılında piyasaya sürülen bir monitör olmasına rağmen hâla iyi.

Ha tabii benim bekleyen ve sürekli bakan biri olmamdan da kaynaklanıyor bu durum. Yoksa arada bir GTX 1650'yi RTX 2060 ile, RTX 3060'ı, RX 6700 ile aynı fiyata koyanları da görüyordum.
Hangi model monitör acaba? Bundan mı Acer Predator XB271HUbmiprz Monitör ?

Ya bunların yüzüne bizde satış yapamıyoruz. Letgo'ya 1500 Liraya 1050 Ti koymuştum. SSD alacaktım bir an önce elden çıksın elime para geçsin diye. Milletteki kafa hep aynı. O paraya 750 Ti, GT 1030 satıyorlar senin kartın bozuk mu? Ya ilan açıklamasına temiz sorunsuz yazmışım, alıcı gelip istediği testi yapabilir demişim. Yok abi günde 10 mesaj geliyor hepsi aynı. O paraya 1050 Ti vermezler kesin arızalı. 2 ay da satamadım. En son sinirlendim, yeni üyelik aldım, kartın fotoğraflarını da değiştirdim. Fiyatı da 1500 yerine 2750 yazdım. 2 Gün sonra birisi pazarlıkla 2500'e aldı gitti. Aynı adamla da eski hesapta konuşmalarımız var. Sahte kart mı satıyorsun niye ucuz diye.
Alışmışlar kazıklanmaya millet kafasına göre fiyat belirtiyor yapıştır geç iyi yapmışsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı