Sahibinden sitesinde dolandırıcı bitmez

Üslup kötü evet. Ben de satarken ya elden teslim ya da havale sonrası kargo diye açıklamaya yazarım. Teklif eden olursa da açıklamada yazılanı tekrar söylerim uygun bir dille. GeT açmak satıcıya büyük zulüm gerçekten. Elin adamına senin ürün gidiyor bilerek veya bilmeyerek bozup iade eder falan. GeT siparişi verdiğinde alıcının insaflı olması gerekiyor yoksa adamın ürünü kepaze olması kaçınılmaz.

Alan kişi de dolandırıcı olabilir. Güvenli alışveriş sistemini kullansa bile parayı vermez ürünü alır beğenmedim diyip kutunun içine başka bir şey koyup geri gönderir. Satıcıya da alıcıya da güvenilmiyor.

benimde denk geldiğim bir kaç ilan var. paylaşmak istedim ancak sağolsun moderatörler onaylamamıştı bir kaç ay önce. şimdi ilan için dolandırılanları görüyorum.

dolandırıcı ilanı ve başlıkları:

erkek olarak :subaydan satılık (ilanın verildiği il genelde Nevşehir.) gelp alayım diyorum. Ispartaya gittim yazıyor.Ancak ilan ilini Elazığ yaptı. sonra başka hesaptan yazdım. izmir e gideceğim gelip alabilirim açık adres ver dediğimde engelledi.

kadın olarak : nişanlım ilgileniyor. ilan içerisinde nişanlım ilgileniyor. numaranızı versin arasın diyor.
kargo vs olur diyor gelip alayım dediğimde .. lafı çevirip kapatıyorlar sonra arayamıyorsunuz.

bunda ne var diyen olacaktır illaki.konuşmasından fark edip sen dolandırıcı mısın dediğimde evet dedi. ve daha önce ki görüşmemizden bahsetti.

o yüzden imkanlar dahilinde değil sahibinden sitesine babanıza bile şüphe ile yaklaşıp imkanlar dahilinde yüz yüze teslim alın ürünü inceleyin.sonra kargoda kırılmış.sen kırdın diyip uğraştırabilirler.

Geri
Yukarı