Sahibinden üstünden sıfır hazır sistem almak

Daha fazla  
Bildiğiniz üzere Sahibinden'de hazır sistemleri kampanyalı fiyattan satın alıp üstüne kar koyarak satanlar var. İstediğim parçalar Ryzen 5 5600 veya dengi bir işlemci, ekran kartı olarak da RTX 4060 (AMD istemiyorum). Şu anda bu parçalarda bulabildiğim en uygun sistem 19500TL, Sahibinden'de ise 18000 TL'ye buldum ancak aklımda birkaç soru var. Sistem Donanım Arşivi'nin, 2 hafta önce satın alınmış ve tüm parçalar sıfır ve garantili, sistemin montajı yapılmış, ekran kartının ise kutusu açılmamış, tüm kutuları ve faturayı vericeğini söylüyor, gidip evinden satın alacağım. Ekran kartınında seri numarasından garanti durumunu kontrol edebilirim bir sıkıntı olacak gibi gözükmüyor siz ne düşünüyorsunuz? Kendim kampanya yakalayıp satın almam elbet daha iyi olur ancak stoklar çok hızlı bitiyor diye biliyorum yetişebilir miyim bilmiyorum, beklersemde fiyatların artmasından korkuyorum. Elimdeki miktar 20.000TL sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bildiğiniz üzere Sahibinden'de hazır sistemleri kampanyalı fiyattan satın alıp üstüne kar koyarak satanlar var. İstediğim parçalar Ryzen 5 5600 veya dengi bir işlemci, ekran kartı olarak da RTX 4060 (AMD istemiyorum). Şu anda bu parçalarda bulabildiğim en uygun sistem 19500TL, Sahibinden'de ise 18000 TL'ye buldum ancak aklımda birkaç soru var. Sistem Donanım Arşivi'nin, 2 hafta önce satın alınmış ve tüm parçalar sıfır ve garantili, sistemin montajı yapılmış, ekran kartının ise kutusu açılmamış, tüm kutuları ve faturayı vericeğini söylüyor, gidip evinden satın alacağım. Ekran kartınında seri numarasından garanti durumunu kontrol edebilirim bir sıkıntı olacak gibi gözükmüyor siz ne düşünüyorsunuz? Kendim kampanya yakalayıp satın almam elbet daha iyi olur ancak stoklar çok hızlı bitiyor diye biliyorum yetişebilir miyim bilmiyorum, beklersemde fiyatların artmasından korkuyorum. Elimdeki miktar 20.000TL sizce ne yapmalıyım?
Sıfır olarak hazır sistemler sürekli çıkıyor aynı fiyatlara 2. el almanıza gerek yok, direkt siteden alabilirsiniz ama 18000TL'de kötü durmuyor fiyat olarak.

18K 4060 bir sistemi 2.el almak için iyi bir fiyat değil, daha 3-4 gün önce 13100f +4060 sistem 17k'ya satılıyordu.

500-1000tl inerse iyi fiyat olur ama yine de o fiyata kendi adına faturalı sıfır sistem alma imkanın da olacaktır illaki.

18K 4060 bir sistemi 2.el almak için iyi bir fiyat değil, daha 3-4 gün önce 13100F +4060 sistem 17K'ya satılıyordu.

Bu sistem 2. El sayılmaz. Ekran kartının kutusu bile açılmamış ve kullanılmamış sistem. Ayrıca R5 5600 var 13100F işlemciden daha güçlü bir işlemci.

Ama doğru bende arkadaşa yazdım zaten fiyatlar illa düşüyor 0 sistem de bulabilir.

Testlere baktığımda oyun performansı olarak i3 13100F ve Ryzen 5 5600 arasında çok da fazla bir fark yok gibi gözüküyor, 17K'ya iniyor ise elbette 18k civarına kendim siteden almak daha güvenli olur.

Testlere baktığımda oyun performansı olarak i3 13100F ve Ryzen 5 5600 arasında çok da fazla bir fark yok gibi gözüküyor, 17K'ya iniyor ise elbette 18k civarına kendim siteden almak daha güvenli olur.
Sadece oyun performansı değil çekirdek sayısı falan da işin içine girdiğinde 5600 daha önde özellikle FPS oyunlarında.

Özellikle güçlü bir ekran kartı beslenmesi gerektiği zaman i3 13100F - 5600'e nazaran baya zorlanıyor neredeyse 2 katı kullanımlara yaklaşan benchmark testleri gördüm.

Sadece oyun performansı değil çekirdek sayısı falan da işin içine girdiğinde 5600 daha önde özellikle FPS oyunlarında.

Özellikle güçlü bir ekran kartı beslenmesi gerektiği zaman i3 13100F - 5600'e nazaran bayağı zorlanıyor neredeyse 2 katı kullanımlara yaklaşan benchmark testleri gördüm.

Evet iş kısmında aradaki fark çok büyükmüş, R5 5600 ve RTX 4060'lı bir sistem bekleyeyim o zaman ilk çıktığı kampanyalı fiyat anında bitse de bir süreliğine diğer sistemlere oranla daha ucuz oluyor gördüğüm kadarıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı