Sahibinden'de çok ucuza satılan bilgisayarlar

GET sistemi alıcıyı koruyan bir sistem zaten. Satıcı için oldukça dezavantajlı. O yüzden genel bilgisayar satışlarında kimse GET açmak istemez ve bu doğaldır. Elden almak en doğru olan. Elden alacağım dediğinizde yan çiziyorsa satıcı, o zaman sıkıntılıdır.

Artık GET ilanlara da güvenilmiyor. Benim öyle dolandırılan arkadaşım var mesela yani GET var diye fazlada güvenmeyin.
Mümkün değil. Alıcıya ürün ulaşacak, daha sonra alıcı o ürünü test edip onaylayana kadar para satıcıya ulaşmıyor. Eğer alıcı bu ürün istediğim ürün değil vs. derse, alıcının gönderdiği para alıcıya geri dönüyor. Böyle bir sistemde dolandırılan bir alıcı varsa; kusura bakma ama salaktır.

GCN, alıcı ürünü aldı ve diyelim ki ürünü yaktı. Sonra dedi ki ürün sorunlu ya da ürünü kırdı montaj esnasında. O zaman bu satıcının bir kusuru olur mu? Get ile satış yapmam özellikle elektroik ürünlerde.
Ben satıcı olarak bakıyorum bu duruma. Bu yüzden GET açmam.

Bir ürün alacak isem zaten elden alış veriş her zaman tercihimdir. Yakın zamanda 3 kişi ile konuştum sahibinden.com'da. İlan adresi atıyorum İstanbul yazıyor, ürünü alacağım diyorum.
"Ben memleketteyım" diyor.
"Neredesin?" diye soruyorum.
"Samsundayım" diyor.
Olmasa bile diyorum ki "Samsun da tanıdığım var o elden alsın" yazıyorum.
Ve bir daha da mesaj yazamıyorum çünkü engelleniyorum. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı