Sahibinden'de GeT ile işlemci alınır mı?

Hokkabaz Gibiyim

Hectopat
Sahibinden üzerinden 2. el işlemci almayı düşünüyorum. Diyelim satın aldım. İşlemci çalışmadı nasıl iade edeceğim? Satıcı ben sana gönderirken çalışıyordu, sen bozdun gibi laflar gelir mi? Ya da satıcı ürünü kargolamazsa ne olur?

Baya uğraşırsınız hocam. İade konusunda sahibinden satıcıyla aranızda çözün deyip kenara çekiliyor. İşlemci kolay kolay bozulan bir parça değil ama yine önlem almakta fayda var. Bizzat görüp deneyip almak en mantıklısı oluyor çoğu zaman. %50 ihtimalle sorunsuz bir alışverişte yapabilirsiniz, kalan %50 ihtimal ile sorun da yaşayabilirsiniz. Video göndersin vs. şeklinde tavsiyeler de gelecektir ama kendimi sizin yerinize koyduğumda 50-100tl fazla ödeyip yüz yüze alışverişi tercih ederim.

Hocam ben yakın zamanda param güvende ile işlemci satışı yaptım. Siz parayı yatırdıktan sonra sahibinden satıcıya kargo yapması için süre veriyor. Kargo size geldiğinde sorun yoksa onay veriyorsunuz.

Ben bu işe sıcak bakmıyorum. AMD işlemci alsan ve adam gönderse sana, pinleri ezik gelse kim suçlu şimdi? Satıcı ben sağlam yolladım dese sen de ben bozuk aldım desen çık işin içinden çıkabiliyorsan.

4 gün içinde kargolamazsa para hesabına iade olur, kargolarsa sonra kargoyu aldığınızda video çekmeniz iyi olur siz ürünü iade ettiğinizde satıcıya ürün geri gidiyor ve 2 gün içinde onaylarsa para hesabınıza geçiyor eğer aldığın eşya vb. alıcının yapmadığı haricinde bir şeyde bir sorun varsa sahibinden ile iletişime geçiyor ve sizin banka hesabınız bloke oluyor para ortada kalıyor ve işlem mahkmeye kadar uzuyor.

4 gün içinde kargolamazsa para hesabına iade olur, kargolarsa sonra kargoyu aldığınızda video çekmeniz iyi olur siz ürünü iade ettiğinizde satıcıya ürün geri gidiyor ve 2 gün içinde onaylarsa para hesabınıza geçiyor eğer aldığın eşya vb. alıcının yapmadığı haricinde bir şeyde bir sorun varsa sahibinden ile iletişime geçiyor ve sizin banka hesabınız bloke oluyor para ortada kalıyor ve işlem mahkmeye kadar uzuyor.
Hocam sonuç olarak alınmalı mı? İşlemci Intel.

Geri
Yukarı