Sahibinden'de Param Güvende olmadan alım yapmak ne kadar güvenli?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

leak

Hectopat
Merhaba, bugün bir satıcıdan RX 570 ve RMP-500-80P ürünlerini alacaktım fakat satıcıyla WhatsApp üzerinden konuştuğumuzda Param Güvende kullanmadığını belirtti. Satıcıyı nasıl ikna edebilirim? Şu an elimdeki PSU yetmediğinden mecbur o satıcıdan almak zorundayım, sıfır PSU piyasası da malum. Ne yaptıysam yapayım ikna edemedim satıcıyı. Eğer Param Güvende kullanmazsam ve satıcıya havale ile gönderim yaptıktan sonra yanlış ürün veya bozuk ürün çıkması durumunda nasıl bir yol izleyebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Param güvende yoksa ben elden almanızı tavsiye ederim sahibinden sitesinde ne olacağı belli olmuyor.

Komisyonu vereceğini söyle. Çoğu ürün bana bozuk geliyor geri diye bir bahane uyduruyor.

İkna edemezsin, param güvende satıcıyı korumuyor. Ben de onla satış yapmadım, yapmam.

Merhaba, bugün bir satıcıdan RX 570 ve RMP-500-80P ürünlerini alacaktım fakat satıcıyla WhatsApp üzerinden konuştuğumuzda Param Güvende kullanmadığını belirtti. Satıcıyı nasıl ikna edebilirim? Şu an elimdeki PSU yetmediğinden mecbur o satıcıdan almak zorundayım, sıfır PSU piyasası da malum. Ne yaptıysam yapayım ikna edemedim satıcıyı. Eğer Param Güvende kullanmazsam ve satıcıya havale ile gönderim yaptıktan sonra yanlış ürün veya bozuk ürün çıkması durumunda nasıl bir yol izleyebilirim?
Ne yaptıysan ve ikna olmadıysa adam IBAN'ına para yattıktan sonra ya seni engelleyecek ya da bozuk ürün yollayacak. O adamdan alma. 2 kuruş kâr için azcık olan parandanda olma dostum. Param güvende ile satmıyorsa alma. Param güvende alıcı için çok iyi bir hizmet. Koşulsuz şartsız iade edebiliyorsun.

Param güvende yoksa ben elden almanızı tavsiye ederim sahibinden sitesinde ne olacağı belli olmuyor.
Maalesef okullar açılacağı için elden alamam ürünü, teşekkürler cevabınız için.

• Beğen
İfadeler: DTB
Ne yaptıysan ve ikna olmadıysa adam IBAN'ına para yattıktan sonra ya seni engelleyecek ya da bozuk ürün yollayacak. O adamdan alma. 2 kuruş kâr için azcık olan parandanda olma dostum. Param güvende ile satmıyorsa alma. Param güvende alıcı için çok iyi bir hizmet. Koşulsuz şartsız iade edebiliyorsun.
Ben o kadar emin olmazdım. Dediğin gibi Param Güvende alıcı için ne kadar iyiyse, satıcı için bir o kadar daha kötü. Yani adam illa istemiyor diye dolandırıcı çıkacak değil. Tabiki riskli.

Vallaha 2 hafta önce eski RAM'lerimi sattım bende ne kadar ısrar edildiyse de Param Güvende kullanmadım. Kargo şubesine gittim belgeyi doldurdum arkadaşa fotoğrafını attım, parayı attı bende ürünü kargoladım. Param Güvende kullanmak istemeyen herkes dolandırıcı değil.

Hocam darboğaz yapmasa ne kartlar alırdım da maalesef bu tarz kartları alabiliyorum ve oynadığım oyunlara göre de çok iş görüyor. Param Güvende konusuna gelirsek alıcı için çok iyi ama satıcı için çok kötü, parça değiştirme gibi olaylar olduğu için çoğu satıcı kullanmıyor. Ayrıca bu kartın şu an piyasada sıfırı olmadığı için çok zorluk çekiyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı