Çözüldü Sahibinden'deki iPhoneların yurt dışı cihaz olduğu nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ex wife

Centipat
Daha fazla  
Merhaba iyi Sosyaller, geçen haftalar'a yurt dışı telefonlar kullanıma kapatıldı biliyorsunuz, iPhone X almayı düşünüyorum ve 1 ay önceki fiyatlara göre yeni fiyatlar çok düşük geldi. Yurt dışı cihazlar bin veya bin beş yüz değer kaybetmişken, Yurt içi temiz cihazların da fiyatları bayağı gerilemiş. Piyasada yurt dışı olup TR cihazı diye kandırılma olabilir mi? Veyahut nasıl anlarız TR cihazı olduğunu?

Çözüm
Her iPhone; seri numarasına, IMEI numarasına ve model numarasına sahiptir. Bunları kontrol ederek öğrenebilirsiniz.

Aşağıdaki siteden IMEI sorgulaması yapabilirsiniz.

Açıkçası bu düşüncenize katılmıyorum. Ben de Face ID’si bozuk olan bir X kullanıyorum hiçbir zararını görmedim.
Otomatik şifre doldurma gibi hayatı kolaylaştıran çoğu özelliği zorlaştırıyor. Topluma açık yerlerde de parolanızı herkese göstermiş oluyorsunuz. Telefona baktığınızda bildirimlerin okunabilir olmasını sağlayan özellikler de mevcut. Bu şekilde iPhone kullanmaktansa Android bir cihazı tercih ederdim. Tabii ki kişiye göre değişebilir.

Geri
Yukarı