iPhone'un yurt dışı modeli olduğu nasıl anlaşılır?

ZeynelSlett

Centipat
Daha fazla  
Telefon aldım iPhone SE 2020 7000 TL'ye. Telefoncudan kutu fatura istedim yok dedi. Parçaları orijinal hiç açılmadı dedi. 2-3 yerde küçük darbesi vardı. Camında biraz çizik vardı. Ben de alayım dedim çünkü 1500 TL'ye aldım benim iPhone 6'mı aldım hemen 5 ay oldu kullanıyorum. Yurt dışı mı içimde bir şey kaldı e-Devlet'ten sorunsuz çıkıyor.

E Devlet'ten İMEİ sorgulamasına bakın.

Son mesajı şimdi gördüm, sorunsuzmuş zaten. Bir sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

IMEIe-Devlet'te TR çıkıyorsa yurt dışı değildir 3uTools ile de parça değişimi var mı bak veya IPhone'nin servis için bir programı vardı bir temsilciyle yazışıyordun telefon hakkından onlar oradan parça değişimi var mı yok mu diye test yapıyorlardı ona da bakabilirsin.

E-devletten sorguladığında TR cihazı diye geçiyorsa direkt TR cihazıdır. Kayıtlı çıkarsa ancak yurt dışı demektir. O da kayıtlıysa zaten sorun yok.

Telefon aldım iPhone SE 2020 7000 TL'ye. Telefoncudan kutu fatura istedim yok dedi. Parçaları orijinal hiç açılmadı dedi. 2-3 yerde küçük darbesi vardı. Camında biraz çizik vardı. Ben de alayım dedim çünkü 1500 TL'ye aldım benim iPhone 6'mı aldım hemen 5 ay oldu kullanıyorum. Yurt dışı mı içimde bir şey kaldı e-Devlet'ten sorunsuz çıkıyor.

Model numarasından anlayabilirsiniz.

Türkiye cihazlarında örnekteki model numarasının "LL" kısmında yazan kısmında "TU" yazar.
1674072862103.png

Hocam telefindan ayarlara -> genel -> hakkında'za girip model numarasından görebilirisin.

Model numarasından anlayabilirsiniz.

Türkiye cihazlarında örnekteki model numarasının "LL" kısmında yazan kısmında "TU" yazar.Eki Görüntüle 1637428
TU Yazıyor Reis

Model koduna bakın. Apple'ın model kodlarında hangi ülke için üretildiği yazar. Eğer model kodunun son iki harfi TU ise Türkiye modelidir.
Örneğin NWM02TU/A gibi.
TU yazıyor

3uTools uygulamasından bakabilirsiniz. Bilgisayar üzerinden çalışıyor uygulama.
ya baktım kamera falan değişmiş diyor biraz araştırdım sıfır alan arkadaşlardada o problem çıkmış bin saate yakın sarj süresi var biliyordum adam zaten demişti 78 sağlığı var diye benimde iphone 6 yı verdim işte benimde yüzde o kadardı 1500 aldı ondan aldım se yi zaten

TU Yazıyor Reis

TU yazıyor

Ya baktım kamera falan değişmiş diyor biraz araştırdım sıfır alan arkadaşlardada o problem çıkmış bin saate yakın şarj süresi var biliyordum adam zaten demişti 78 sağlığı var diye benim de iPhone 6'yı verdim işte benim de yüzde o kadardı 1500 aldı ondan aldım SE yi zaten

Türkiye cihazıdır o zaman, IMEI konusunda sorun çıkarmaz.

Geri
Yukarı