Sahibinden'den yurt dışı iPhone alınır mı?

Dhewsob

Hectopat
Öncelikle merhaba, Sahibinden sitesi üzerinden yurt dışı kapalı kutu iPhone 14 Pro Max almayı planlıyorum fakat ilanların çoğunda fatura hakkında bir detay yok. Normalde ilk başta Gürcistan'dan almayı planlıyordum fakat bu şekilde benim için daha mantıklı olduğundan Sahibinden sitesi üzerinden bakmaya karar verdim. Faturasız kapalı kutu yurt dışı bir cihaz alırsam ne gibi sorunlar olabilir? Yani fatura olmaması bana ne gibi eksiler yaşatabilir? Bu sene içinde Gürcistan'a gidip geleceğim için kayıt konusunda bir problemim olmayacak.

Sahibinden, yurt dışı cihaz falan bilmem iki türden de bir alışverişim olmadı. Şunu söyleyim aklında bulunsun, kapalı kutu diye birşey yok. Her türlü dolandırıcılık var. Resmi satış yerleri harici kimseye güvenmeyin.

Alınmaz, gidip kendiniz alsanız yurt dışından en azından bir şey olsa garantiye verebilirsiniz. Ayrıca kutuyu açıp açmadıkları bile şaibeli.

Yurt dışı faturasız sıkıntılı riskli. İleride IMEI klon vb durumlar olursa bu sorunu düzeltmek çok uğraşırsınız Türkiye cihazına göre hatta çözemeyebilirsiniz.
Apple yetkili servislerinde destek almak için bazı bilgileri istiyorlar mesela imei no bu bilgiden yurtdışı olduğu ortaya çıkınca direkt fatura soruyorlar istiyorlar faturası yoksa ücretli batarya değişim desteği bile alamazsınız.
iCloud şifresini unutunca veya telefon çalınırsa destek yardım alamazsınız.
Yurtdışı pasaport kayıtlı ama faturası yok yine kesinlikle alınmaz çünkü ilk başta dediğim 3 madde devreye giriyor.
Vb sorunlarla karşılaşırsınız.
Ben bu durumu eski Çin replikle telefonlar gibi görüyorum zengin işi kullan bozulunca at zenginseniz dokunmaz :)
Yurtdışı faturası yok garantisi var abiiiii diyenlere inanmayın :) :)))

Son düzenleme:
Fatura pek işe yaramaz zaten türkiyede garantisi geçerli olmuyor.Ama yinede faturalı olursa daha sağlıklı olur.
Tam olarak öyle değil tamam garantisi geçerli olmayabilir ama orijinal takıntılı biriyseniz orijinal batarya taktırmak apple servisinde yaptırmak istiyorsanız içiniz rahat olması için o zaman destek alırsınız ücretli değişim yaptırabilirsiniz faturası varsa eğer faturası yoksa yurtdışı ise destek vermiyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı