Sahibinden'i kopyalayarak yeni dolandırma yöntemi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

KeReM BeY

Hectopat
Yer
KKTC
Merhaba arkadaşlar 1-2 ay önce bir arkadaşımız dolandırılmıştı ve burada konu açmıştı.
@Ecanata hocam gelişme var mı
Gelelim dolandırma şekline sahibinde.com'u bire bir tıpatıp kopyalıyorlar sadece logosu ve site ismi değişik daha sonra da tüm ilanlarda 1-2 numara var bu numarada dolandırıcımızın, geçen ay bu dolandırıcı ile sohbet ettim ağzından laf almak için (işler nasıl gidiyor işte ben de dolandırıcı olmak istiyorum abi gibisinden sorular soruyorum). Tabii SS'ler eski telefonda uygun olduğumda ekleyeceğim bana reklam verdiği hesabı gösterdi bir günde 14.000 TL civarında reklam vermişti yanlış hatırlamıyorsam. 1.7m site tıklanması almıştı işte biraz konuştuktan sonra beni engelledi tabii. İsim olarak da Tolga Celik ismini kullanıyordu ve kimlik atıyordu adli personel olduğunu söyleyip EFT istiyordu insanlardan sonra da dolandırıyordu işte
Bugün Facebook'ta dolaşırken yeniden gördüm 1660 Ti'li laptopu 5500'e satıyor :D ve zeki dolandırıcımız kendine yeni site de kurmuş.
(Ona sorduğumda site için 10.000 dolar verdiğini söylemişti.)
Site: HP Laptop Pavilion
Facebook: Görüntülemek İçin Giriş Yap veya Kaydol

Sonuç olarak 2. el ürünü görmeden almayınız ve dolandırılmayınız.
1643307088947.png
1643307114248.png

Son düzenleyen: Moderatör:
1 2 ay önce açtığı siteyi sahibinden i arıyarak şikayet ettim dediler ilgilenicez çok teşekkür ederiz.
Direkt mailde işleri hızlandırabilirdi. Türkiye'de müşteri hizmetlerine güvenim pek yok çünkü.

Direkt mailde işleri hızlandırabilirdi. Türkiye'de müşteri hizmetlerine güvenim pek yok çünkü.

Zaten kadına anlatıyorum, gece yarısı aradım bu arada birini koymuşlar oraya öyle anlattım kadın siteye girmeye korktu sahibinden programı üzerinden bana talimatlar verdi fotoları oraya yükledim.

Linkini attığınız site dolandırıcı mı?

Daha önce ki konuya baktım başka isimli site varmış ve site silinmiş. Şimdi aynı tema ile başka açmışlar :D.

Ecenata denen arkadaşın son aktivitesi 6 Ocak olarak görünüyor. Zannetmiyorum ki daha bu foruma uğrasın. Hallettiyse halletmiştir işini çoktan.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı