Sahilde Apple Watch buldum

Elqwerbly

Decapat
Daha fazla  
Sahilde dolaşırken kuma gömülü bir plastik uç gördüm kazıp çıkardım ki elime bir Watch 6 geldi ekranı kırıktı ve tabii ki normal olarak çalışmıyordu biraz temizledim sildim vs sonra telefoncuya götürdüm çakma bu dedi orijinal olabileceğini düşünüyorum çünkü hem bildiğim kadarıyla çakma olanlarında arkasında sensör, yazılar ve kordon düğmesi falan olmuyor (yanlış biliyor olabilirim) hem de saati sahil boyunca 5 yıldızlı otellerin olduğu bir yerde buldum oradaki insanların çakma saat kullanacaklarını zannetmiyorum sizce çakma mıdır? Orijinal midir? Orijinal ise yapıldığında ne kadara mal olur?

52DEABE5-1695-4BA0-93E1-BC6F84970BD5.jpeg

61C1DBCC-08A5-4FEC-B90B-DED6A730FB8B.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sahilde dolaşırken kuma gömülü bir plastik uç gördüm kazıp çıkardım ki elime bir Watch 6 geldi ekranı kırıktı ve tabii ki normal olarak çalışmıyordu biraz temizledim sildim vs sonra telefoncuya götürdüm çakma bu dedi orijinal olabileceğini düşünüyorum çünkü hem bildiğim kadarıyla çakma olanlarında arkasında sensör, yazılar ve kordon düğmesi falan olmuyor (yanlış biliyor olabilirim) hem de saati sahil boyunca 5 yıldızlı otellerin olduğu bir yerde buldum oradaki insanların çakma saat kullanacaklarını zannetmiyorum sizce çakma mıdır? Orijinal midir? Orijinal ise yapıldığında ne kadara mal olur?

Eki Görüntüle 1766778

Eki Görüntüle 1766777

Fotodan orijinale daha yakın geldi bana, muhtemelen biri düşürmüştür sonra birileri de üstüne fark etmeden basmış ve kuma gömülmüştür. Yapılabilir mi bilmiyorum.

Sorunuzun cevabı değil belki ancak Türk Medeni Kanunu'nun ilgili maddesine göz atmanızı istiyorum.

Madde 769:

"Kaybedilmiş bir şeyi bulan kimse, malın sahibine, sahibini bilmiyorsa kolluk kuvvetlerine, köylerde muhtara bildirmek veya araştırma yapmak ve gerektiğinde ilân etmek zorundadır.

Bulunan şey önemli ölçüde değerli ise, her hâlde kolluk kuvvetlerine veya muhtara bildirmek gerekir.

Oturulan bir evde veya işyerinde ya da kamu hizmeti görülen yerde bir şey bulan kimse, bunu o yer sahibine veya kiracıya ya da kamu hizmeti görülen yerde denetim ve gözetim ile görevli olanlara teslim etmek zorundadır."

Fotodan orijinale daha yakın geldi bana, muhtemelen biri düşürmüştür sonra birileri de üstüne fark etmeden basmış ve kuma gömülmüştür. Yapılabilir mi bilmiyor.

Sorunuzun cevabı değil belki ancak Türk medeni Kanunu'nun ilgili maddesine göz atmanızı istiyorum.

Madde 769:

"kaybedilmiş bir şeyi bulan kimse, malın sahibine, sahibini bilmiyorsa kolluk kuvvetlerine, köylerde muhtara bildirmek veya araştırma yapmak ve gerektiğinde ilân etmek zorundadır.

Bulunan şey önemli ölçüde değerli ise, her hâlde kolluk kuvvetlerine veya muhtara bildirmek gerekir.

Oturulan bir evde veya iş yerinde ya da kamu hizmeti görülen yerde bir şey bulan kimse, bunu o yer sahibine veya kiracıya ya da kamu hizmeti görülen yerde denetim ve gözetim ile görevli olanlara teslim etmek
Zorundadır.”

Muhtemelen saat denize düştü ve dalgadan sürüklendi, yeni kaybolduğunu düşünmüyorum 1 veya birkaç sezon öncesindendir.

Orijinal gibi gözüküyor ama Apple Watch tamirleri zor ve masraflı. Olur da yaptırırsanız cihazı kullanamazsınız zaten, etkinleştirme kilidi vardır.

Eki Görüntüle 1766778

Eki Görüntüle 1766777
Yaptırsanız bile kilitlidir hocam apple kimliğine.

Öncelikle cihaz orijinal 44'lük Series 6 bakılırsa kordondan, ekran ve kasasının birleşim noktalarından ve saatin seramik yüzeyinin düzgünlüğünden zaten belli olmakta. Biraz fantastik gelecektir ancak internetten uygun fiyatlı bir yan sanayi Apple Watch şarj aleti alarak cihazı deneyebilirsiniz (telefoncuyla vs uğraşmayın, eğer cihaz açılırsa sahibine ulaşmayı veya eğer çıkış yapılmışsa eski sahibine ulaşma yolunuz olmadığı için o zaman düzgün bir servisten tamir yoluna gidebilirsiniz), çalışmazsa etik olmamakla beraber eğer ürüne ve paketine zarar vermezseniz iade edebilirsiniz.

Öncelikle cihaz orijinal 44'lük series 6 bakılırsa kordondan, ekran ve kasasının birleşim noktalarından ve saatin seramik yüzeyinin düzgünlüğünden zaten belli olmakta. Biraz fantastik gelecektir ancak internetten uygun fiyatlı bir yan sanayi Apple Watch şarj aleti alarak cihazı deneyebilirsiniz (telefoncuyla vs uğraşmayın, eğer cihaz açılırsa sahibine ulaşmayı veya eğer çıkış yapılmışsa eski sahibine ulaşma yolunuz olmadığı için o zaman düzgün bir servisten tamir yoluna gidebilirsiniz), çalışmazsa etik olmamakla beraber eğer ürüne ve paketine zarar vermezseniz iade edebilirsiniz.

Çalışma ihtimali hiç yok saat muhtemelen uzun zamandır su ve kumun altındaydı ayrıca tamir işi hem zor hem de doğru değil o yüzden hiç uğraşmaya gerek yok.

Geri
Yukarı