Sahiplenmeyi Düşündüğüm Kedi

kurmay1

Hectopat
Daha fazla  
Bir barınakta British shorthair cinsinden bir kedi var. Bu kediyi sahiplenmeyi düşünüyorum, 45 günlük, yaşım 16. Sizce bakabilir miyim? Ağabeyim ve ablam var onlar da yardım edecek ve kedilerle arası iyi olanlar ne almamı tavsiye eder? Kum, mama marka vs. yorumlarınızı bekliyorum (durumum iyi o konuda sorun yok.)

Kedi bakmak zor iş değil dostum kafalarına göre takılıyor zaten kediler.
Mama olarak Hill’s olabilir Orijen ,N&D, Advance gibi markaları tercih edin kaliteli mamalardır önerdiklerim.

Son düzenleme:
Öncelikle kediyi sahiplendikten sonra ilk iş olarak veterinere götürüp, muayenesini yaptırın. Veteriner, yapılması gerekenleri yapıp, aşı programını size söyleyecektir. Bakımlarını, aşılarını ve parazit tedavilerini düzenli şekilde yaptırmalısınız. Kaliteli bir mama ile beslemelisiniz. Bu konuda da veterinere danışabilirsiniz.

Kedileri sevmek başkadır, sorumluluğunu üstlenmek başkadır. O yüzden bunları da düşünerek, maddi ve manevi olarak da ona hazırsanız sahiplenin.

Ilk kedim... Bakimi ugrastirir. Cok hos hayvanlardir. Ilk basta kucaginiza cikar uyur hatta kafanizda uyur. Buyudukce, sadece dolasir. Oyun nadiren oynar. Onadigi zaman da tam oynar :D. Sirt ustu yatmaya bayilirlar. Nadiren cirmalarlar. Klavye ustune cikmayi, defter ve kitaba yatmayi her kedi gibi severler. Kisaca, eger durumunuz varsa alin. Hassas hayvandir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı