Şahıs teknoloji şirketi için isim önerisi

Ruzgar2

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, yakında şahıs şirketi kuruluş işlemlerine başlayacağım. Sizden isim önerisi istiyorum. Adım ve soyadım'ın kısaltmaları olarak HTB Teknoloji ismini koymayı düşünüyorum. Ancak sizin fikirlerinize açığım.

Kuracağım iş hakkında bilgi vermem gerekirse ilk etapta home ofis çalışarak Hepsiburada, N11 gibi sitelerden teknoloji, elektronik markalarının ürünlerini satmak istiyorum. Daha sonra ise bir mağaza açıp daha da ileride kendi ürünlerimi üretmek istiyorum.

Ben 21 yaşında genç bir girişimciyim. İlerisi için Allah nasip ederse kimsenin hakkına girmeden işimi en iyi şekilde yapıp bu alanda büyük işler yapma hayalim var. İsim önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim. Halihazırda sigortalı bir işim var. Emekli amcam şirketle ilgilenme konusunda bana yardımcı olacak.

Dinamik Rüzgar Bilişim (Teknoloji)

Şahıs şirketlerinin ismi senin adın ve soyadın olur. Unvan olarak kullanabilirsin bulduğun ismi. Yine de bir mali müşavire danışmadan hareket etmemelisin.

Hali hazırda HTB Elektronik ve HTB Bilişim adında iki marka zaten var ama pek fazla bilindik değil. Aklıma gelen bütün marka isimlerini almışlar bu arada.

Farklı olmak iyidir belirttiğim ismi düşünebilirsiniz.

Şahıs şirketlerinin ismi senin adın ve soyadın olur. Unvan olarak kullanabilirsin bulduğun ismi. Yine de bir Mali müşavire danışmadan hareket etmemelisin.

N11 de satış yapacağım diyor.

İsmim Hamza Tuğran B..... aklıma başka isim gelmedi. Eğer HTB Teknoloji adında bir marka varsa ileri de sorun yaşarmıyım?
Yaşarsın tabii. Ben de bir mali müşavirim lakin patent konusunda ek olarak donanımlı değilim. Lakin bazı mali müşavirler patent konusunda da donanımlı ve danışmanlık verme yetkisine sahip. O yüzden her halükarda bir mali müşavire danışman gerekiyor.

Farklı olmak iyidir belirttiğim ismi düşünebilirsiniz.

N11 de satış yapacağım diyor.
Vergi mükellefi olmadan hiçbir yerde satış yapamazsın.

Yaşarsın tabii. Ben de bir Mali müşavirim lakin patent konusunda ek olarak donanımlı değilim. Lakin bazı Mali müşavirler patent konusunda da donanımlı ve danışmanlık verme yetkisine sahip. O yüzden her halükarda bir Mali müşavire danışman gerekiyor.

Vergi mükellefi olmadan hiçbir yerde satış yapamazsın.

Vergi dairesinden vergi levhası alıp ticaret odasına giderse halledebileceği şeyler zaten.

Vergi dairesinden vergi levhası alıp ticaret odasına giderse halledebileceği şeyler zaten.
Bunlar şirket kurmadan yapabileceğin şeyler değil. Vergi levhasına gidip "bana 1 adet vergi levhası verir misiniz?" diyemezsiniz.

Şirketin kurulmasına tescili, ticaret odasının yayımladığı sicil gazetesidir zaten. Mali müşavir şart.

Bunlar şirket kurmadan yapabileceğin şeyler değil. Vergi levhasına gidip "bana 1 adet vergi levhası verir misiniz?" diyemezsiniz.

Şirketin kurulmasına tescili, ticaret odasının yayımladığı sicil gazetesidir zaten. Mali müşavir şart.

N11 de satış yaparkende böyle şeyler gerekiyor mu? Bilmiyorum.

Geri
Yukarı