Monster Tulpar T5 v23.3.3 alınır mı?

Lekuun

Centipat
Daha fazla  
Merhaba ben Gaming laptop almak istiyorum. Hem yazılım hem de oyun için Monster Tulpar T5 v23.3.2 almayı düşünüyorum. Monster'ın Abra serisi ısınma sorunu var biliyorum yoksa Tulpar serisinde var mıdır?

Gaming laptop önerecekseniz maksimum bütçe: 33000

Clevo kasa bu cihaz. Yeni kasada soğutma problemini çözseler de bu fiyata alınabilecek bir cihaz değil.

Kalan bütçeyle +8 RAM eklersen fazlasıyla yeterli olur kullanımın için.

Clevo kasa bu cihaz. Yeni kasada soğutma problemini çözseler de bu fiyata alınabilecek bir cihaz değil.

Ryzen 5 7535HS gibi yük altında nispeten ısınma/performans dengesi rakiplerine göre geride kalan zen3+ mimarili bir işlemci ve RTX 4050'li bir laptopa asla bu para verilmez, hak ettiği fiyat 25-27k bandı arası. Paylaştığınız fiyat üzerine RAM ilavesi ile piyasada RTX 4060'lı ve daha iyi işlemcili laptoplar bulunuyor.
700 TL daha bütçe zorlanıp bakılabilir.

PTT dışında farklı mağaza satıyor mu?

Ryzen 5 7535HS gibi yük altında nispeten ısınma/performans dengesi rakiplerine göre geride kalan zen3+ mimarili bir işlemci ve RTX 4050'li bir laptopa asla bu para verilmez, hak ettiği fiyat 25-27k bandı arası. Paylaştığınız fiyat üzerine RAM ilavesi ile piyasada RTX 4060'lı ve daha iyi işlemcili laptoplar bulunuyor.

Lenovo düşüneceğim hocam.

Performans olarak bir tık aşağıda kalıyor evet ama ısınma konusunda piyasada ki en serin çalışan kasaya ve sıvı metal macuna sahip olduğu için 70-75 dereceleri çok zor geçiyor bu işlemci. Fiyat olarak evet 25-27 bandı uygun ki zaten ilk çıktığında bu fiyatlardan satılıyordu ancak malum ülke ekonomisi çöp olduğu için değerinin çok çok üstünde her cihaz şu anda. İlla 4060 istenecekse yukarıda paylaşılan Nitro 5 tercih edilebilir ama onda da aşırı bir fan sesi var (8000RPM). Son olarak da Attığın Lenovo 12450H ile thorttle yiyor bolca.

Performans olarak bir tık aşağıda kalıyor evet ama ısınma konusunda piyasada ki en serin çalışan kasaya sahip olduğu için 70-75 dereceleri çok zor geçiyor bu işlemci. Fiyat olarak evet 25-27 bandı uygun ki zaten ilk çıktığında bu fiyatlardan satılıyordu ancak malum ülke ekonomisi çöp olduğu için değerinin çok çok üstünde her cihaz şu anda. İlla 4060 istenecekse yukarıda paylaşılan Nitro 5 tercih edilebilir ama onda da aşırı bir fan sesi var (8000RPM). Son olarak da attığın Lenovo 12450H ile thorttle yiyor bolca.

Hocam arkadaşın attığı teşhir ürün, sadece tırnak içinde soğutması iyi diye RTX 4050'ye 32K para vermek mantıksız bir yatırım, 7640HS gibi bir işlemci olsaydı neyse. En azından RTX 4050'li olup yani daha güçlü işlemcileri olan ve 30k altı cihazlara bakılabilir.
Hatta sizin cihazında daha uyguna olanı mevcut.

Hocam arkadaşın attığı teşhir ürün, sadece tırnak içinde soğutması iyi diye RTX 4050'ye 32K para vermek mantıksız bir yatırım, 7640HS gibi bir işlemci olsaydı neyse. En azından RTX 4050'li olup yani daha güçlü işlemcileri olan ve 30k altı cihazlara bakılabilir.
Hatta sizin cihazında daha uyguna olanı mevcut.

Dediklerine katılıyorum ancak, laptop bir bütün olduğu için sadece cpu/gpu iyi olsun geri kalanı önemli değil mantığı ile düşünmüyorum ben ayrıldığımız nokta bu sanırım. Örneğin;

Alttığın Lenovo'nun CPU bir tık daha performanslı ancak kasa/soğutma/panel olarak attığım Nitro 16'dan çok çok geride. En basiti panel, Nitro'da 3ms 165Hz panel varken Lenovo'da 30ms 120Hz panel var.

Halihazırda 16 GB'lık versiyonu var hocam ve daha ucuz, benim de almayı düşündüğüm bir model araştırmaktayım.

Halihazırda 16 GB'lık versiyonu var hocam ve daha ucuz, benim de almayı düşündüğüm bir model araştırmaktayım.

Bunu almaya karar verdim yazanlardan teşekkür ederim.

Geri
Yukarı