Şahsıma hakareti nasıl savcılığa verebilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Seviyeli yerlerde, seviyeli insanlar olur. Yanlış yerlerde tartışmaya girme bence. Hiç uğraşmaya değer mi?

Recep Baltaş örneğini vereyim size, adam 30 yaşında ama her gün küfür yiyor, bunların hepsini mahkemeye mi veriyor? Aldırmayacaksınız.
Artık özür diler herhalde. Zaten korktu arkadaş. Belki de uğraşmaya değmez ve durumu olmayabilir bu kadar parayı ödeyebilmek için.

Hakaret davası dünya üzerinde hukuku en boş meşgul eden olaydır benim gözümde. Psikolojik şiddet ve taciz seviyesine ulaşmadıkça kimse kimseyi dava edememeli bence. Eline ne geçecek mesela tahminen küçük bir çocuğu dava edince? Bu arada bunu dedim diye beni millete söven biri olarak düşünme. Asla tanımadığım birine küfür etmem sosyal medyadan. Çok rahatsız oluyorsanız tanımadığınız kimseyle tartışmaya girmeyin. Salak insanlar hep salak olarak kalacak ülkenin eğitimi gelişmediği sürece. Tahminen sadece senin başına gelen olay için konuşuyorum, çocuğun babasından dayak yemesini sağlamak dışında eline geçen bir şey olmayacak.

Buradaki herkes sanki 30 yaşında doğmuş gibi konuşmuş kardeşim hiçbirisine bakma derim. Siber zorbalık çok büyük bir suç sayılıyor, kanıtlarım dahilinde yaşında tutmadığı için ücretsiz avukat talebinle savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsin. 6 ay ila 2 yıl arasında ceza alacaktır, eğer ki haklıysan ve kanıtların sağlamsa 6 ay ila 2 yılda para cezasına dönecek ve hayatında yaşamadığı pişmanlığı yaşayacak veya ailesi tarafından yaşatılacak. Sen gönlünü rahat tut ve peşinden git bu işin yaşamış denemiş birisi olarak konuşuyorum. Cezası var ve ağır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı