Sahte alkol test kiti var mıdır?

ISO17

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Son dönemdeki haberlerden dolayı epey tedirginim. Sahte alkolu tespit edecek bir test kiti var mı? İnternette genelde etil alkol metil alkolu ayıran test kitleri var ama bunlar alkollu iceceklerde geçerli mi bilmiyorum. Deneyeniniz oldu mu hiç? Migros'tan başka yerden almam ama vallahi insan keyifle bile kullanamıyor maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. Son dönemdeki haberlerden dolayı epey tedirginim. Sahte alkolu tespit edecek bir test kiti var mı? İnternette genelde etil alkol metil alkolu ayıran test kitleri var ama bunlar alkollu iceceklerde geçerli mi bilmiyorum. Deneyeniniz oldu mu hiç? Migros'tan başka yerden almam ama vallahi insan keyifle bile kullanamıyor maalesef.

Migros'tan alıyorsanız sorun yaşamazsınız hocam. Ama tekeller falan sıkıntı biraz. Orijinal şişeyi doldurdukları için anlaşılmıyor.

Migros'tan alıyorsanız sorun yaşamazsınız hocam. Ama tekeller falan sıkıntı biraz. Orijinal şişeyi doldurdukları için anlaşılmıyor.
Migrostan alıyorum evet ama insan düşünmüyor değil. Çünkü anlamak mümkün değil adamlar barkodu bile satin alabiliyorlar. Tadı rengi kokusu herşey bire bir aynı olabiliyor. Korkutucu bir durum.

@ISO17 Migros o riske girecek bir firma değil. Test araçları var ama onun hesaplaması biraz değişik geldi bana. İçkinin türüne ve alkol yüzdesine göre skalada görmeniz gereken değer değişiyordu. Daha basit bir yöntemi varsa da ben bilmiyorum şu an için.

Paranoyak olmanın alemi yok. Adı belli marketlerden alışveriş yapın sorun olmaz. Her gündeme gelen şeyden paranoyaya bağlayacak olsaydık çoktan kafayı yemiştik.

Geri
Yukarı