Sahte Android yazılım güncelleştirmesi

Virüs ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Belki alış-veriş yaptığınız yerlerden birinde sorun çıkmış olabilir.
Ben kredi kartı yerine Mastercard tercih ediyorum internet alışverişinde.

Ben ortaokulda iken bir öğretmenimizin de kredi kartından küçük meblağlar ile para çekiyorlardı.
Çözüm olarak kartı iptal ettirdi.

Hocam kart sanal karttı. Bende iptal ettirdim zaten.
Android sürümüne bastığınızda bir şeylerin çıkıyor olması lazım.

Hocam çıkan şeyler bunlar.
Hocam kart sanal karttı. Bende iptal ettirdim zaten.

Hocam çıkan şeyler bunlar.

@Gökkayahan hocam meşgul musunuz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210330-011750.png
    Screenshot_20210330-011750.png
    101,9 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Hocam burada yazanlara göre son değişiklik 3 hafta önce olmuş. Bunun haricindeki bir güncellemede telefonun kapatılması, yeniden başlatılması gibi bir şey mümkün değil, eğer güncelleme esnasında böyle bir şey olmuşsa. İçinizde kuşku varsa cihazınız için stock rom bulup flaşlamanız bunu giderecektir. Telefonda yanlış bir şey görmüyorsanız gerek yok buna ama dediğim gibi içim rahat olsun diyorsanız eğer böyle bir çözüm var :(

Hocam burada yazanlara göre son değişiklik 3 hafta önce olmuş. Bunun haricindeki bir güncellemede telefonun kapatılması, yeniden başlatılması gibi bir şey mümkün değil, eğer güncelleme esnasında böyle bir şey olmuşsa. İçinizde kuşku varsa cihazınız için stock ROM bulup flaşlamanız bunu giderecektir. Telefonda yanlış bir şey görmüyorsanız gerek yok buna ama dediğim gibi içim rahat olsun diyorsanız eğer böyle bir çözüm var :(

Hocam ben güncellemeyi yüklediğimde telefona reset atmıştı. Ayrıca arkadaşlarımada sordum güncelleme yaptınız mı diye onlarda yapmıştı. Ve telefona APK bir şey indirmedim.

Hocam burada yazanlara göre son değişiklik 3 hafta önce olmuş. Bunun haricindeki bir güncellemede telefonun kapatılması, yeniden başlatılması gibi bir şey mümkün değil, eğer güncelleme esnasında böyle bir şey olmuşsa. İçinizde kuşku varsa cihazınız için stock ROM bulup flaşlamanız bunu giderecektir. Telefonda yanlış bir şey görmüyorsanız gerek yok buna ama dediğim gibi içim rahat olsun diyorsanız eğer böyle bir çözüm var :(

Hocam ayrıca telefonda yavaşlama gibi bir şey henüz görmedim.

Son düzenleme:
Hocam ben güncellemeyi yüklediğimde telefona reset atmıştı. Ayrıca arkadaşlarımada sordum güncelleme yaptınız mı diye onlarda yapmıştı. Ve telefona APK bir şey indirmedim.

Hocam ayrıca telefonda yavaşlama gibi bir şey henüz görmedim.
Ödeme yöntemlerinizi, İnternet alışverişini vs. incelemenizde fayda var. Onun bunla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Aynı model başka telefonlara da gelmiş ise dert etmeyiniz. Sormak istediğiniz bir şey varsa bilirsem yanıtlarım. Tarama da yapmışsınız epey okuduğum kadarıyla, bir virüs de yokmuş. Dediğim gibi bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Ödeme yöntemlerinizi, internet alışverişini vs. incelemenizde fayda var. Onun bunla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Aynı model başka telefonlara da gelmiş ise dert etmeyiniz. Sormak istediğiniz bir şey varsabilirsem yanıtlarım. Tarama da yapmışsınız epey okuduğum kadarıyla, bir virüs de yokmuş. Dediğim gibi bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Hocam geçenlerde Android de sıkıntılar çıkmıştı onu düzeltmek için yama getirmiş olabilirler mi? Ayrıca güncellemeden sonra telefonun kendini resetlemesi sizce normal mi?
Ödeme yöntemlerinizi, internet alışverişini vs. incelemenizde fayda var. Onun bunla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Aynı model başka telefonlara da gelmiş ise dert etmeyiniz. Sormak istediğiniz bir şey varsabilirsem yanıtlarım. Tarama da yapmışsınız epey okuduğum kadarıyla, bir virüs de yokmuş. Dediğim gibi bir sorun olduğunu sanmıyorum.

Hocam güncelleme yapan arkadaşlarımın telefonları Xiaomi idi.

Hocam geçenlerde Android de sıkıntılar çıkmıştı onu düzeltmek için yama getirmiş olabilirler mi? Ayrıca güncellemeden sonra telefonun kendini resetlemesi sizce normal mi?

Hocam güncelleme yapan arkadaşlarımın telefonları Xiaomi idi.
Hocam maalesef benim buradan daha fazla teyit edebileceğim bir şey yok sistem değişiklikleriyle ilgili. Xiaomi ise diğer telefonlar, gelen güncelleme aynı şey değildir. Android uygulamaları sistemi kolay kolay yeniden başlatamaz. Virüs taramalarında da bir virüse rastlanmamışsa yaptığınız şey düzgün bir güncellemedir emin olabilirsiniz.

Hocam maalesef benim buradan daha fazla teyit edebileceğim bir şey yok sistem değişiklikleriyle ilgili. Xiaomi ise diğer telefonlar, gelen güncelleme aynı şey değildir. Android uygulamaları sistemi kolay kolay yeniden başlatamaz. Virüs taramalarında da bir virüse rastlanmamışsa yaptığınız şey düzgün bir güncellemedir emin olabilirsiniz.

Çok teşekkürler hocam.

@Gökkayahan hocam, annemin telefonu GM8 aynı bu konudaki gibi bir güncelleme gelmişti sabahleyin annem güncellemeyi bana yaptırdı, bir sıkıntı olur mu?
Hayır tabii ki hocam. Konu sahibinin gerçek bir güncelleştirme yaptığından emin olamadık, sorun olacak şey o. Gelen yazılım güncellemesinden bir zarar gelmez elbet.

Yeni konular

Geri
Yukarı