Sahte Ballı Kraker Nasıl Anlaşılır?

Pitbull

Megapat
Makaleler
60
Yer
ABD/Miami Florida
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Profil Kapağı
1521675609
Bu krakerlerin yapıştırıcıyla veya balla yapıldığını fiziksel olarak anlayabilir miyiz? Büyük markaların ürünlerine güvenebilir miyiz?
Screenshot_2018-04-30-23-19-03-030.jpeg

Çözüm
Bir kısmını koparıp elinizde ezin biraz. Eliniz yapış yapış olursa şeker vardır. Ayrıca meyveli ise 'meyve'sini alarak suyun içine koyun. Renk verirse boyalı ekmeği meyve diye koymuşlar demektir. Evinizde yapmanızı öneririm. Bir çoğunda şeker bulunuyor.
Abartmışsın sen yav. :) Kuş kumunu yemliğine yarım çay kaşığı kadar dökmen yeterli. Ayrı olarak yemliğe ve bu kadar koymana gerek yok. 2 defa yemliği temizleyince tekrar yarım çay kaşığı kuş kumu koyabilirsin. Fazlası tabi zarar verir biraz. Kuş kumu yemlerin sindirimi rahat olsun diye veriliyor. Gaga taşına ise fazla dokunmaz kuşlar genellikle. Benim kuşumda kemiği çok seviyor. Fazla vermemeye çalışıyorum ama. İshal etmeyecek şekilde sebze ve meyve veriyorum ek olarak. İçinde ne olduğu tam belli olmayan şeyleri kuşa yüklemek yerine arada bir meyve sebze vermek iyi olur.

Abartmışsın sen yav. :) Kuş kumunu yemliğine yarım çay kaşığı kadar dökmen yeterli. Ayrı olarak yemliğe ve bu kadar koymana gerek yok. 2 defa yemliği temizleyince tekrar yarım çay kaşığı kuş kumu koyabilirsin. Fazlası tabi zarar verir biraz. Kuş kumu yemlerin sindirimi rahat olsun diye veriliyor. Gaga taşına ise fazla dokunmaz kuşlar genellikle. Benim kuşumda kemiği çok seviyor. Fazla vermemeye çalışıyorum ama. İshal etmeyecek şekilde sebze ve meyve veriyorum ek olarak. İçinde ne olduğu tam belli olmayan şeyleri kuşa yüklemek yerine arada bir meyve sebze vermek iyi olur.
Sayende kafamdaki bir çok soruya cevap buldum. Teşekkür ederim👍

Ayrıca uyarayım, sebze meyve verirken peynir falan vermeyi deneyebilirsin, verme. Süt ve süt ürünleri, mayalı ürünler, gazlı içecekler (nadiren bir kaç damla gazı bitmiş soda olabilir), aşırı yağlı ve yapay şekerli ürünler asla. Çok nadir ceviz ve fındık verebilirsin. Fazlası yağlanma yapar. Kabuğu soyulmuş bir şekilde meyve verebilirsin. Meyvenin şekeri doğal olsa bile fazla abartmamak gerek. :like:

O kadar yiyor mu vay be. Yağlanma olmasın aman dikkat. Bir çok fırın ekmeğe şeker koyuyor bazen.

4 tane kuş var. 2 kafes var ve ikisi de yan yana. Demirlere koyuyorum biraz yiyorlar. Alıştırmak önemli. Ne verirsen onu yerler.;)Bazen pişmiş yumurta falan veriyorum. Bazende meyve falan veriyorum. Kafaları hep kıpkırmızı çilek oluyor. Hafta sonları da duşta yıkıyorum kafeslerini onlarla beraber. Sonra kuşları havluya alıyorum ve kurutuyorum saç kurutma makinesiyle. Kafalarına çok az dalin döküyorum yıkarken. Benim kullandığım yöntemler bunlar.:sinsi:

Sonra kuşları havluya alıyorum ve kurutuyorum saç kurutma makinesiyle. Kafalarına çok az dalin döküyorum yıkarken.

Havlu tamam ama saç kurutma makinesini uzaktan tutarsan sıca hava soğuyacak kuşlar donacak. Hasta olabilirler. Yakından da tutsan olmaz. Kendilerinin kuruması daha iyi. Göz yakmayan şampuan olsa bile dikkatli kullanın. Kulaklarına su ve şampuan girmesin fazla.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı