Çözüldü Yavru muhabbet kuşu ballı kraker yer mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MScofield

Hectopat
Makaleler
7
Arkadaşlar, son ölen kuşumdan sonra yeni bir kuş daha alacağım ancak önce iyice bakımını öğrenmek istiyorum. Şu ana kadar tek sıkıntı yeni bir kafes almak. Onun dışında 2 ballı, kraker, bir salıncak, 3 tahta tünek, bir gaga taşı, vitamin ve kuş kumu aldım. Bunlar sizce yeterli midir? Almam gereken başka bir şey var mı? Bir de yavru kuş için ballı kraker zararlı mıdır?
@strigoi

Çözüm
Genellikle kullanma dediğiniz için sanırım kullanmayacağım.

Eki Görüntüle 667263

Faydası yok diyorsunuz ancak internette bu şekilde yazıyor.
Hocam size @reptile isimli kullanıcı da ben de ballı krakerin gereksiz olduğunu yem ve meyve sebzenin yeterli, isterseniz dal darı verebilirsiniz diye kac cevap yazdık siz hala ballı krakerde diretiyorsunuz. Ballı kraker içinde bir sürü katkı maddesi bulunan glikozlu bir gıda kuşunuz için zararlı. Siz illa da vereceğim diyorsanız da bir şey diyemem.
Yer hocam yer. Benimki bulduğu her şeyi yiyor, ağzımdaki ekmeği, tabağımdaki yumurtayı kemirip üstüne utanmadan kasemdeki çorbaya saldırıyor. Tatlı kısmına girmiyorum bile...
Aynen hocam kuş kısmı yediginiz her seyi yemek ister mesela çikolata gibi ancak verilmemeli insanların yediği şeyler. Yemleri ve meyve sebze takviyesi yeterli.

Bir sıkıntı çıkarmaz mı ya.
Ben yıllardır kuş bakıyorum, o krakeri defalarca verdim. Fakat fazla tatlı vermemeye dikkat edin, gidip önüne baklava filan koymayın, ekmeği hiç göstermeyin, bir süre sonra elinizdekine deli gibi saldırıyor.
Yem+Meyve yeterli olacaktır.
Bu arada arada marul, maydanoz verin hoşuna gider.

Ben yıllardır kuş bakıyorum, o krakeri defalarca verdim. Fakat fazla tatlı vermemeye dikkat edin, gidip önüne baklava falan koymayın, ekmeği hiç göstermeyin, bir süre sonra elinizdekine deli gibi saldırıyor.
Yem+meyve yeterli olacaktır.
Bu arada arada marul, maydanoz verin hoşuna gider.

Size göre kraker kafesinde hep durmalı mıdır.
@Erdinç Eren Alan 0 imzanı çaldım kusura bakma.

Size göre kraker kafesinde hep durmalı mıdır.
Ben ayda bir arada markette veya bir yerde görürsem alıp asarım kafesine, bitirine kadar kalır orada (Genellikle bitirmez). Ama yaklaşık 7-8 aydır ne aklıma geliyor ne de görüyorum, artık her şeyi yediği için tatlı vermek gibi bir mecburiyetim de olmuyor.
Edit: Elma, armut kesip ona uzattığımda yemiyor, ben onun gözü önünde ısırıp biraz yedikten sonra yiyor. Tabi kuştan kuşa fark edebilir, mesela benim kuşa asla zehir yediremem, benim yemediğim hiçbir şeyi yemiyor :D Bir zaman sonra yemek yedikten sonra ağzıma girmeye çalışması sinir bozuyor tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı