Çözüldü Yavru muhabbet kuşu ballı kraker yer mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MScofield

Hectopat
Makaleler
7
Arkadaşlar, son ölen kuşumdan sonra yeni bir kuş daha alacağım ancak önce iyice bakımını öğrenmek istiyorum. Şu ana kadar tek sıkıntı yeni bir kafes almak. Onun dışında 2 ballı, kraker, bir salıncak, 3 tahta tünek, bir gaga taşı, vitamin ve kuş kumu aldım. Bunlar sizce yeterli midir? Almam gereken başka bir şey var mı? Bir de yavru kuş için ballı kraker zararlı mıdır?
@strigoi

Çözüm
Genellikle kullanma dediğiniz için sanırım kullanmayacağım.

Eki Görüntüle 667263

Faydası yok diyorsunuz ancak internette bu şekilde yazıyor.
Hocam size @reptile isimli kullanıcı da ben de ballı krakerin gereksiz olduğunu yem ve meyve sebzenin yeterli, isterseniz dal darı verebilirsiniz diye kac cevap yazdık siz hala ballı krakerde diretiyorsunuz. Ballı kraker içinde bir sürü katkı maddesi bulunan glikozlu bir gıda kuşunuz için zararlı. Siz illa da vereceğim diyorsanız da bir şey diyemem.
Ballı kraker aşırı şeker ve katkı maddesi içeren gereksiz bir yiyecek. Onun yerine dal darı alın, haftada en fazla 2 dal verin daha iyi.

Şeker içeren ıvır zıvır yiyecekleri kuşunuza yedirmeyin.
Hocam arkadaş doğru söylüyor. Dal Darı verin . Krakerin kuşa bir faydası yok zararı var.

Arkadaşlar kararsız bıraktınız herkesin ağzından farklı bir şey çıkıyor.

Kararsız kalmanızı gerektirecek bir durum yok. Sağlıklı yiyecekler mevcutken şekerli ve katkı maddesi içeren yiyeceklere alıştırmayın.

Ballı krakerde arı balı kullanıldıklarını sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Birçok ürün genel olarak glikoz içermekte.

Hocam arkadaş doğru söylüyor. Dal darı verin. Krakerin kuşa bir faydası yok zararı var.

Ekran Alıntısı.PNG

Hem yetiştirip hem satan bir petshop sahibi birine sorarsan en iyisini o bilir. Sonuçta yavru kuşları en iyi şekilde besleyip büyütüp satması gerekiyor. O yüzden en iyi nasıl beslenir sorusunu onlar biliyor olsa gerek.

Eki Görüntüle 667263

Hocam size @reptile isimli kullanıcı da ben de ballı krakerin gereksiz olduğunu yem ve meyve sebzenin yeterli, isterseniz dal darı verebilirsiniz diye kac cevap yazdık siz hala ballı krakerde diretiyorsunuz. Ballı kraker içinde bir sürü katkı maddesi bulunan glikozlu bir gıda kuşunuz için zararlı. Siz illa da vereceğim diyorsanız da bir şey diyemem.

Çözüm

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı