Sahte bir siteye girdiğim için virüs bulaşır mı?

Windows XP zamanında değiliz artık. Eskiden virüsler kendini otomatik içeri alır ve çalıştırırdı ama şimdi kullanıcı denetimi var. Şimdi dikkat edilecek en önemli unsur ise çok sinsi olan ''keyloggerler'' ve kullanıcı denetimini atlatabilen sinsilerde yok değil.

Hocalarım hepinize teşekkürler Kaspersky ile tarama yapıyorum sonuçları sizlere ileteceğim teşekkürler.

Merhaba,

Girebilir, genelde beef ve msf ismine sahip uygulamalar ile reverse tcp bağlantısı kurulabilmektedir. Kaspersky ile tarama yaptırmanız öneririm. Bu işlemi bilgisayarınız güvenli moddayken yapmanız gerekmektedir. Reverse Tcp'ye yönelik zararlı yazılım aktarımı yapıldıysa ve bilgisayarınız açıldığında çalışan ms dışındaki servislere genellikle yerleşmeye çalışır hackerlar. Güvenli modda bu servisler çalışmaz.

İşte sonunda bilen biri! Evet ama hocam her zaman olmuyor bazen sadece reklam amaçlı veya basit adware zararlıları konuluyor web sitelerine reverse tcp ile zararlı aktarımına çok rastlamadım sahte sitelerden dolayı amaçları sadece reklam, spam.

Windows XP zamanında değiliz artık. Eskiden virüsler kendini otomatik içeri alır ve çalıştırırdı ama şimdi kullanıcı denetimi var. Şimdi dikkat edilecek en önemli unsur ise çok sinsi olan ''keyloggerler'' ve kullanıcı denetimini atlatabilen sinsilerde yok değil.
UAC denetimini de dikkat etmezsen oda önlem değil ki.

Fazla film sağlığa zararlı...
Bir kaç sene önce sadece linkle browser'a uzantı ekleniyor sosyal medya hesapları saçma sapan paylaşımlar yapmaya başlıyordu. Google ve Firefox bunun önüne geçti ama bu tarz şeyler hala var. Bu aralar pek filmde izlemiyorum varsa öneri yollayıver

Yeni konular

Geri
Yukarı