Sahte çıkan Windows lisansı bitince ne yapılmalı?

Ablaci

Hectopat
Selam, mağazadan bir laptop aldım 2-3 ay kullandım. Windows lisansı sahte çıktı. Lisansın süresi bitti. Bu durumda ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer format attığınız halde böyleyse Büyük ihtimalle MAK keydir. Yani bahsettiğim yazılım değildir.

Eğer emin olmak isterseniz CMD'yi yönetici olarak açıp slmgr - dlv yazın.

Yazdım ve karşıma Windows script host çıktı en alttan 2. sırada "diğerleri güncelleştirmek için lütfen KMS istemci bilgilerini etkinleştirmek ve güncelleştirmek üzere slmgr. Vbs /ato kullanın" diyor KMS yazıyor bahsettiğniz yazılım var mı?

SS atar mısınız?
1649757473994.png

SS atar mısınız?
1649757559049.png

tamam

Kanka şimdi ben bu KMS yazılısı kaldırma rehberinden kaldırsam Windows'u etkinleştirmezsem bir sorun olur mu?
Hayır olmaz. Ama sisteminde KMS yok. Rehber sadece MAK keyi kaldırmana yarar ama bir zararı olmaz.

Bir de kaldıracaksan son kez özelleştirmelerini yap. Bundan sonra temayı falan değiştiremezsin sadece.

Hayır olmaz. Ama sisteminde KMS yok. Rehber sadece MAK keyi kaldırmana yarar ama bir zararı olmaz.

Bir de kaldıracaksan son kez özelleştirmelerini yap. Bundan sonra temayı falan değiştiremezsin sadece.

Ben rehberdeki birine baktım OEM yazıyor bende KMS yazıyor ama benim bilgisayarım şimdi YouTube botu instegram botu vs. gibi mi yani?

Bu arada zaten şu anda bilgisayarımda linansım yok özelleştirme gibi şeyler yapama gidince Windows'u etkinleştir diyor bana.

Ben rehberdeki birine baktım OEM yazıyor bende KMS yazıyor ama benim bilgisayarım şimdi YouTube botu instegram botu vs. gibi mi yani?

Bu arada zaten şu anda bilgisayarımda linansım yok özelleştirme gibi şeyler yapama gidince Windows'u etkinleştir diyor bana.
Sende KMS client yazıyor o MAK keyler için. Sende o yazılım yok. En olmak istersen MalwareBytes ile tara.

Sende KMS Client yazıyor o MAK keyler için. Sende o yazılım yok. En olmak istersen Malwarebytes ile tara.

Demiştim ya format attım önceden bilgisayarıma belli olmayan bir virüs bulaşmış bir siteden bende Malwarebytes'den tarama yaptım 13 saat sürdü 570 bin dosya taradı 2 virüs buldu format attım sonra tekrar tarama yaptım 2 saat taradı 220 bin dosya taradı bir şey çıkmadı ama çoğu kişi KMSpico'yu Anti-Virüs'ler göremiyor diyor.

Demiştim ya format attım önceden bilgisayarıma belli olmayan bir virüs bulaşmış bir siteden bende Malwarebytes'den tarama yaptım 13 saat sürdü 570 bin dosya taradı 2 virüs buldu format attım sonra tekrar tarama yaptım 2 saat taradı 220 bin dosya taradı bir şey çıkmadı ama çoğu kişi KMSpico'yu Anti-Virüs'ler göremiyor diyor.
MalwareBytes gösteriyor. Arkadaşımın bilgisayarını o rehber ile temizledim.

Zaten attığım rehberde de sonunda MalwareBytes kullanılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı