Sahte HDMI ya da monitör mümkün mü?

Hocam sistemimi 8 GB tek kanal RAM'den 2 X 16 GB çift kanal RAM'e geçirdim.

PUBG Lite:
  • Tek kanal iken; 190 FPS en fazla görüyordum. Genelde 125 FPS ile 190 FPS.
  • Çift kanal RAM ile; şimdi ise 260-300 FPS arası görüyorum. En düşük 190 FPS alıyorum.
Hocam yakın (2 gün içerisinde) YouTube kanalıma video atacağım çift kanal ile tek kanal farkı diye. Elimde tek 8 GB ile 2 X 16 GB RAM var ve bunları ikisini de Valorant, CS:GO, Apex Legends, CoD Warzone, PUBG, Desinty gibi oyunların hepsinde deneyeceğim. Buraya da link bırakıp sizi etiketlerim. Bu arada söylemeyi unuttum çare çift kanal RAM. MUX Switch denen olay olmadığı için size "çakma MUX" lakaplı çift kanal RAM tavsiye ederim. MUX Switch nedir: Rehber: MUX Nedir? Ne işe yarar?
Hocam youtube kanalina farki attiniz mi acaba?
Bende de benzer sorun var Lenovo Ideapad Gaming3 R5 5600H-3060-8 GB RAM cihazım var. CS Valorant gibi oyunlarda en yüksek ayarlarda en fazla 170 FPS gördüm en düşük 40 FPS genel olarak CS 121 Valorant 150 FPS alıyorum ortalama. Steam PUBG Ultra ayarlarda yer yer 50 yer yer 70 alıyorum ve bu ekran kartına göre çok düşük bir durum. MUX Switch bende yok araştırdım fakat bulamadım harici monitör bağladım ama NVIDIA Denetim Masası'ndan baktigimda AMD radeona bağlı diye gördüm PhysX işlemci kısmında, o yüzden geri çıkarttım monitörü ondan sonra da kullanmadim. Bu çift kanal RAM cidden güzel performans veriyorsa bende alacağım yazmanızı bekliyorum :)

Aga konuyu hortlatacağım ama bende cift kanal RAM olmasina ragmen laptop ekraninda FPS'ler cok dusuk. Baska monitor baglayip yapinca evet sorun cozuluyor ama ben her yere goturemem 27"lik monitoru. Tasiyabileyim diye laptop aldim zaten. Acaba ben mi yanlış biliyorum 8 GB stok RAM vardi 16 GB da ben taktim cift kanal olmuyor mu bu?

Aga konuyu hortlatacağım ama bende cift kanal RAM olmasina ragmen laptop ekraninda FPS'ler cok dusuk. Baska monitor baglayip yapinca evet sorun cozuluyor ama ben her yere goturemem 27"lik monitoru. Tasiyabileyim diye laptop aldim zaten. Acaba ben mi yanlış biliyorum 8 GB stok RAM vardi 16 GB da ben taktim cift kanal olmuyor mu bu?
8+16 ile olmama ihtimali var. CPU-Z ile SPD ve RAM kısmının fotoğrafını paylaşabilir misiniz?

8+16 ile olmama ihtimali var. CPU-Z ile SPD ve RAM kısmının fotoğrafını paylaşabilir misiniz?
Ekran görüntüsü 2023-10-12 125017.png
Ekran görüntüsü 2023-10-12 124851.png

Dosya Ekleri

• resim_2023-10-12_125237268.png
    resim_2023-10-12_125237268.png
    22,7 KB · Görüntüleme: 10
1697118535718.png

Bende bu şekilde hocam, sanırım Channel # kısmında Dual yazması gerekli.

Hocam burada aynı şey olduğundan bahsedilmiş. Ama bir yerde de Dual olması için RAM'lerin eş değer olması gerektiği söyleniyor. Arada kaldım.
Hocam her oyunda mı aynı şekilde? Yanlış hatırlamıyorsam 8+8 Dual sonrasında single olarak çalışıyor. 16 GB ve altı kullanımda da sorun varsa ilginç bir durum.

Yeni konular

Geri
Yukarı