Çözüldü Sahte izin kağıdı anlaşılırsa sıkıntı olur mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ayberkugras

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Bugün bir arkadasim mudurden izin kagidi aldi ve izin kagidi normal kagitti kendi eliyle yazdi ve imzaladi. Ustune kendi adimi yazdim benim ismim yoktu izin kagidinda. Sıkıntı olur mu anlarlarsa?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğitim hayatın bitebilir. En iyi ihtimalle okuldan atılırsın.

Resmi Belgede Sahtecilik Suçu TCK 204
Bir resmi belgeyi sahte olarak düzenleyen, gerçek bir resmi belgeyi başkalarını aldatacak şekilde değiştiren veya sahte resmi belgeyi kullanan kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
Normalde cezası bu. Gerçi senin durumunda çok bir şey olmaz diye düşünüyorum. Bir izin kağıdı yüzünden müdür uğraşmaz herhalde senle.

Yani okulu geçtim hapse girme ihtimalin var. Yapmayın böyle şeyler.

Hocam en fazla olacaklar müdür odasına çağırır durumu ailesine bildirir. Böyle şeylerle uğraşmıyorlar ama tabii ki böyle şeyleri yapmamak daha iyi olacaktır. Tamamen müdür ve müdür yardımcıların insiyatifine bağlı şu anda durum.

Kağıt üstünde çok büyük suç ama pratikte hiçbir şey yapmazlar, biraz bağırıp çağırırlar en kötü ihtimal velinizi çağırırlar başka da bir şey yapmazlar.

Nerden biliyorsunuz? Aksi bir öğretmene veya müdüre denk gelirse ve çok ciddi sonuçları olursa ne olacak? Bu gibi konularda fikriniz öyle olsa bile belirtmemenizi öneririm, yaşı küçük bir arkadaş sizin yazdığınıza güvenip yanlış şeyler yapabilir.

Nereden biliyorsunuz? Aksi bir öğretmene veya müdüre denk gelirse ve çok ciddi sonuçları olursa ne olacak? Bu gibi konularda fikriniz öyle olsa bile belirtmemenizi öneririm, yaşı küçük bir arkadaş sizin yazdığınıza güvenip yanlış şeyler yapabilir.

Ben kendi okulumdan örnek verdim, yaşı kaç olursa olsun yaptığının yasa dışı olduğu biliyor olmalı ki bu konuyu açmış, risk alıp almamak kendisine kalmış.

Ben kendi okulumdan örnek verdim, yaşı kaç olursa olsun yaptığının yasa dışı olduğu biliyor olmalı ki bu konuyu açmış, risk alıp almamak kendisine kalmış.
Bunu bilse konuyu neden açsın. Küçüklerimizi yanlış yönlendirmeyelim lütfen. Burada yazılan ''bir şey olmaz ya'' temalı yorumlar kötü sonuçlar doğurabilir dikkatli olalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı