Sahte RAM kullanımı zararlı mı?

Miraç Gürbüz

Decapat
Daha fazla  
Aldığım RAM'in sahte olmasını düşünüyorum alalı 2 ay oldu vadedilen değerleri kullanabiliyorum. O durumda sorun yok, sorum şu bilgisayarda sahte RAM kullanmak bilgisayara zarar verir mi? Herhangi bir parçasını bozar mı yoksa sadece kendi kendine mi zarar verir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam RAM'ın sahtesini ilk kez duyuyorum şahsen nasıl böyle bir kanıya vardınız?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yanlış bilgi
Aldığım RAM'in sahte olmasını düşünüyorum alalı 2 ay oldu vadedilen değerleri kullanabiliyorum. O durumda sorun yok, sorum şu bilgisayarda sahte RAM kullanmak bilgisayara zarar verir mi? Herhangi bir parçasını bozar mı yoksa sadece kendi kendine mi zarar verir?

Öyle bir durum söz konusu dahi değil.

İlk attığınız video SSD ile alakalı. Evet SSD'nin çok fazla sahtesi var fakat alttaki video cidden sahte RAM. İnsanın cebindeki paraya iyice göz dikmeye başladılar.

Sahte ekran kartı görmüştüm ama bunu ilk kez görüyorum ama konuyu açan arkadaş zaten vadedilen değerleri alabildiğinden bahsetmiş ayrıca güvenilir görülen bir yerden almışsa sahte olma olasılığı olduğunu düşünmüyorum.

Sahte ekran kartı görmüştüm ama bunu ilk kez görüyorum ama konuyu açan arkadaş zaten vadedilen değerleri alabildiğinden bahsetmiş ayrıca güvenilir görülen bir yerden almışsa sahte olma olasılığı olduğunu düşünmüyorum.

N11 güvenilir bir yer orada da satılıyor fotoğraflar performans aynı.

Bende eski bilgisayarımda 2 Yıl çakma Kingston Hyperx Ram kullanmıştım. Bilgisayarı satmadan önce ram'i incelemek için çıkarıp incelediğimde fark etmiştim 🙂
Zarar vereceğini sanmıyorum.

Geri
Yukarı