Sahte SanDisk Ultra 3D

WD Globale yazabilirsiniz aslında. Dönmeleri birkaç günü bulabiliyor ancak kayıt olmadan sadece seri numarası ile ürünün orjinalliğini kontrol edebiliyorlar. Karşılaştırmak isterseniz bende ki SSD'nin CrystalDiskInfo görüntüleri:

dfsfdsdf.PNG

@KeyN_N yanıtınız için teşekkür ederim. Aslında ayırt etmede bir çok yöntemi kullandım. Bir çok Sandisk SSD'nin aygıt yazılımının isimlendirmesini kontrol ettim. Görüldüğü üzere bendeki aygıt yazılımına benzerlik bile göstermiyor. Size şunu sormak istiyorum: Elinizdeki Sandisk SSD çalışırken bağlantı noktasının yakınında olan sabitleme vida yuvalarının içine bakınca kırmızı bir LED ışığı yanıyor mu? Bir ürünü bu kadar kusursuz şekilde taklit edemeyeceklerini düşünüyorum. Bir yerlerde hata arıyorum ama fiziksel bir hataya henüz rastlamadım.

@KeyN_N yanıtınız için teşekkür ederim. Aslında ayırt etmede bir çok yöntemi kullandım. Bir çok Sandisk SSD'nin aygıt yazılımının isimlendirmesini kontrol ettim. Görüldüğü üzere bendeki aygıt yazılımına benzerlik bile göstermiyor. Size şunu sormak istiyorum: Elinizdeki Sandisk SSD çalışırken bağlantı noktasının yakınında olan sabitleme vida yuvalarının içine bakınca kırmızı bir LED ışığı yanıyor mu? Bir ürünü bu kadar kusursuz şekilde taklit edemeyeceklerini düşünüyorum. Bir yerlerde hata arıyorum ama fiziksel bir hataya henüz rastlamadım.
Kontrol ettim ve hiç ışık göremedim hocam.

Resmi satıcı dışı disk alamayacağız sanırım, ENCden almayı düşünüyordum sahte dediler, şimdi pelikan mıdır nedir bu da sahte. Abi memlekette kim orijinal disk satıyor ben sadece DRAMli disk istiyorum.
Konu sahibi çok geçmiş olsun.

Donanım Arşivi video çekti. Sahte RAM de satıyorlar.

Videoyu izledim ve birebir aynı satıcıymış. Forumda Izoly'i görmek pek hoş olmadı. Anlaşılan ne kadar yol varsa her birine başvurmaya çalışıyorlar. Sosyalde bulunan arkadaşlar uyarmasa muhtemelen geç fark edecektim. Benim üzüldüğüm noktaysa bu durumun farkında olmayıp ürünler orijinal gibi kullanıp olumlu yorum yapmış kişiler oluyor. Diyecek bir şey bulamıyorum.

Resmi satıcı dışı disk alamayacağız sanırım, ENCden almayı düşünüyordum sahte dediler, şimdi pelikan mıdır nedir bu da sahte. Abi memlekette kim orijinal disk satıyor ben sadece DRAM'li disk istiyorum.
Konu sahibi çok geçmiş olsun.

Teşekkür ederim. Ben size üç yol önerebilirim: Online yerine fiziksel mağazalardan, firmaların internet sitelerinde belirtilen distribütör firmalardan veya güvendiğiniz e-ticaret firmasının varsa kendi satıcısından satın almayı tercih edebilirsiniz. Bu arkadaşlara kalsa kendileri distribütör firmadır. Gel gör ki Çin üzerinden getirttikleri OEM ürünleri insanlara satıp duruyorlar.

Teşekkür ederim. Ben size üç yol önerebilirim: Online yerine fiziksel mağazalardan, firmaların internet sitelerinde belirtilen distribütör firmalardan veya güvendiğiniz e-ticaret firmasının varsa kendi satıcısından satın almayı tercih edebilirsiniz. Bu arkadaşlara kalsa kendileri distribütör firmadır. Gel gör ki Çin üzerinden getirttikleri OEM ürünleri insanlara satıp duruyorlar.
Hocam dediklerinize katılıyorum lakin şöyle bir sorun vaar online mağazalarda orijinal sattığına emin olduğumuz yerler (itopya gibi) üçe satıyorsa fizikseller beşe ona satıyor.

Hocam dediklerinize katılıyorum lakin şöyle bir sorun vaar Online mağazalarda orijinal sattığına emin olduğumuz yerler (İtopya gibi) üçe satıyorsa fizikseller beşe ona satıyor.

O yüzden üç farklı seçenek sundum hocam. Ben açıkçası fiziksel mağazaları fiyat nedeniyle kolay kolay tercih etmem. E-ticaret sitelerinde bulunan marka distribütörünü veya e-ticaret firmasının kendi satıcısını tercih ederim. Bazen e-ticaret firmasının kendi satıcısında da sahtelik sorunu denk gelebilir ancak bu konuda yan satıcı firmalara göre hakkımız olanı daha kolay yoldan elde ederiz diye düşünüyorum.

O yüzden üç farklı seçenek sundum hocam. Ben açıkçası fiziksel mağazaları fiyat nedeniyle kolay kolay tercih etmem. E-ticaret sitelerinde bulunan marka distribütörünü veya e-ticaret firmasının kendi satıcısını tercih ederim. Bazen e-ticaret firmasının kendi satıcısında da sahtelik sorunu denk gelebilir ancak bu konuda yan satıcı firmalara göre hakkımız olanı daha kolay yoldan elde ederiz diye düşünüyorum.
Yani hocam eğer Hepsiburada'nın kendisinden sahte disk alsam kıyameti kopartırım. N11 mağazaları zaten mahalledeki bakkaliye dükkanlarından beter. SSD satan adamlar havuz süsü de satıyor.
Anlaşıldı ben gönül fakirliğime yenik düşüp babamı kazıklamamak adına CS900 alacağım sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı