Sahte Seagate disk için ne yapılmalı?

Evet hocam arena bilgisayardı sanırım garantisi. Kutlu ürünü yok hocam t500 gb da sanırım toshibanın jelatin bir ambalaj ile geliyor.

Herkes istediği gibi ürün koyamıyor. Resmi olarak şirket olması lazım. Tabi dolandırma olmaz demiyorum.

Şahsen GittiGidiyor'u severim kendilerini geliştirmeye çalışıyorlar, komisyon oranı düşük bu yüzden ucuzlar, fakat dediğiniz doğru değil. N11, Amazon ve Hepsiburada'nın aksine GittiGidiyor vergi ödemeden ve resmi olmadan satış yapabildiğiniz tek bilindik site. Satın alırken satıcının mağaza mı yoksa bireysel mi olduğunu görebilirsiniz. Arkadaşın attığı ilan kapandığı için göremiyorum gerçi o yüzden HDD konusunda bir şey diyemem. Ama sahtedir, belli.

Buradan: https://verify.seagate.com/verify/

Mobil olarak bu şekilde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkür ederim geniş vakit kasayı söker bakarım çok derinlerde 😊 keşke zamanında bilseydim ya da program ile hardisk sökmeden yazılım ile o kodu alabilseydik 😊

Bu disklerin iki modeli var. Biri sva olarak geçerken diğeri ise sta olarak geçer.
Sta olanlar kutulu olur ve onların bayağı fiyat farkı oluyor. Sva olanlar bildiğimiz naylon ambalajda gelir.
Örnek: Buradaki ürün kutulu ve model numarasının son üç harfi sta.

https://www.hepsiburada.com/toshiba...-64mb-3-5-sabit-disk-hdwd110ezsta-pm-bd804575

hocam internette bulamadım kalite olarak sta ve sva farkı nedir bilginiz var mı? kutu dışında

Kutulu olan yani sta olan daha güvenli muhafaza olur ve onların sahte olma olasılığı daha düşük.
Bunun haricinde aralarında hiçbir özellik farkı yok.
Ama bu disklerin 1 TB ile 2/3 TB olanlar arasında elbette actuator farkı var.
2 ve 3 TB P300 modellerde... Dual-stage actuator ön parça hizalamasında titreşimlerin sebep olabileceği etkileri etkisiz hale getirerek konum doğruluğunu geliştirir. Bu özellik ile daha hatasız, hızlı okuma ve yazmanın yanı sıra verilere anında erişim sağlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı