n11.com sahte Seagate harddisk

mustim71

Femtopat
Daha fazla  
1 ay önce n11.com dan seagate st8000vx004 8tb lık hardisk alayım dedim.güvenlik amiri diye bir firma var.almadan önce aradım bilgisayar konusunda bilgiliyim bir aldatmaca olmasın dedim olurmu abi hepsi sıfır,sorunsuz dedi siparişi verdim.2 gün sonra kargo geldi kargocuya beklemesini paketi açacağımı söyledim bi açtık alt model olan st8000dm004 göndermiş.hemen aradım abi buraya getir senin istediğin modeli veriyim karışıklık olmuş dedi.Hemen perpa daki yerlerine gittim.Adreste no144 yazıyor alakasız bir kapı numarası çıktı karşıma neyse ürünü verdim benim istediğim modeli getirdi üstündeki etiketi okuduk her şey yolundaydı taki eve gelip bilgisayara takana kadar.Bilgisayar da hardisk ismi bana yanlış yollanan st8000dm004 olarak gözüküyordu.yani etikette başka, bilgisayarda başka.benim siparişim 7400rpm,öteki 5200rpm.firmayı aradım topu mal aldığı yere attı bana nasıl yapar bunu ya falan diye benim ona söylemem gereken şeyi o söyledi.malı aldığı yerde hemen bir kaç dükkan yanıdaki www.toptanguvenlik.com adlı yer.n11.com sitesindeki satıcı ismide uzay2020, ünvanı da ISLAM E-TICARET ITHALAT iHRACAT.(islam ismini güven kazanmak için kullanmışlar bence) az önce n11.com'a baktığımda uzay 2020 adlı satıcının kaldırıldığını gördüm,ama kaç kişiye bu şekilde sahte ürün satıldı acaba merak ediyorum.bir de benim tahminime göre bunlar paravan bir dükkan açıp malı ordan almış gibi gösteriyorlar sonra deşifre olunca paravan dükkan kapanıyor ama bunlara bir şey olmuyor.bilgisayar konusunda acemi olan birisi zaten bunu güvenlik diski olarak aldığı için sisteme takarken bakmıyor ve o şekilde yıllarca sahte bir ürün kullandığının farkında bile olmuyor.hard disk sentinel diye bir program var hardisk'in ne kadar süreyle kullanıldığını falan yazıyor.yeni disk alanlar mutlaka ilk aldıklarında test etsin.

Son düzenleme:
Hemen iade aldı. Malı aldığı yeri suçladı.n11.com parayı bunlara 1 hafta sonra veriyormuş onları arayınca yardımcı oldular.tek kötü tarafı bu dolandırıcı firmaları gerektiği kadar ayıklayamıyorlar.
uzay2020 adlı satıcı tekrar n11.com da satışa başlamış.yaptığımız yorumların demek ki hiç bir kıymeti yokmuş.

güvenlik amiri

uzay2020 (www.toptangüvenlik.com)

bu iki firmada dolandırıcıdır uzak durun.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı