Sahte Steam bağlantısına tıklanınca ne yapılmalıdır?

Zerolite

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba dostlar, başlıkta gördüğünüz üzere sahte Steam linkine tıkladım. Sitenin sahte, replika bir site olduğunu bilmeme rağmen telefon üzerinden siteye tıkladım ancak Steam hesabım ile herhangi bir giriş yapmadım. Ama telefonda Steam uygulaması olduğu için içimde ukte oldu. Herhangi bir şey olabilir mi?

@Zerolite Bilgilerini girmediysen bir sorun yok gibi ama virüs bulaştırmış olabilir telefonu tarat temiz olduğundan emin ol .
Sonrasında Guard vardır bundan kaynaklı bilgilerini bilseler bile o değişen kodu almak zorundalar ancak siz ne olur ne olmaz bilgilerinizi de değiştirin içinize sinmez ise.

Merhaba dostlar, başlıkta gördüğünüz üzere sahte Steam linkine tıkladım. Sitenin sahte, replika bir site olduğunu bilmeme rağmen telefon üzerinden siteye tıkladım ancak Steam hesabım ile herhangi bir giriş yapmadım. Ama telefonda Steam uygulaması olduğu için içimde ukte oldu. Herhangi bir şey olabilir mi?

Bir şey olmaz. Anti virüs taraması yapın.

Steam bilgilerinizi girmediyseniz sorun oluşmaması gerekiyor hesabınızda. Ama içinizin rahat olması açısından Steam Guard ile mobil onayı açabilirsiniz ve şifrenizi falan da değiştirirseniz daha sağlıklı olur.

Steam bilgilerinizi girmediyseniz sorun oluşmaması gerekiyor hesabınızda. Ama içinizin rahat olması açısından Steam Guard ile mobil onayı açabilirsiniz ve şifrenizi falan da değiştirirseniz daha sağlıklı olur.

Mobil onay vs açık, herhangi bir girişte yapmadım pek bir şey olacağını sanmam.
İp logger olduğundan mı şüpheleniyorsun?

İp Logger'in ne olduğunu bile bilmiyorum ne gibi önlemler alabilirim.

Geri
Yukarı