Sakal kesmeye üşenmek

Sakallarımı kesmeye üşeniyorum 2-3 ay sonra canım sıkılınca kesiyorum. Geçiçi olarak çıkmamasını sağlamanın yöntemi var mı?
Aynı sorunu şu anda da yaşamaktayım. Ne yapalım, geninde İran geni olunca ve beyaz olunca sakallar sırıtıyor. Küçükken "Ne olur çıksın!" dediğimi hatırladığım sakallarım, şu anda başıma koca bir dert. Çözüm aramayın. Bir şekilde idare edebileceğiniz bir konu. Yoksa cilt kanseri, lazer ameliyatı, kimyasal ilaçlar vs. vs. mevzularına döner konu. Kimse bunun olmasını istemez. Bununla yaşayın. (y)

Kendimi gördüm konu başlığını okuyunca. :D Benim de sakallar yavaş uzadığı için 2 ayda bir kesiyorum. Geçen sefer 3,5-4 ay kadar uzattım, yolda giderken hacılar selam veriyordu hoca zannedip. :LOL:

Çabuk uzamaması için jiletle kesmeyin ve sık kesmeyin sakalınızı. Ne kadar sık keserseniz o kadar çok çıkar. Uzamaması için yapacak bir şey yok sanırım. Bazı insanlar sakalı çıksın diye sakal ektiriyorlar. :vaybe:

Türk erkeklerinin sakalı ''bakır teli'' gibi olduğu için kesmek zorunda kalıyor çoğu. Ama benim sakal yapım oturduğu için 2 ayda bir kesiyorum, bazen de 3 ayda bir.

Zaten sakal rahatsız ediyorsa kesin gitsin, tekrar çıkar nasılsa. Yakışıyorsa da sakal bırakın.

Çabuk uzamaması için jiletle kesmeyin ve sık kesmeyin sakalınızı. Ne kadar sık keserseniz o kadar çok çıkar.
Bu kısmına katılmıyorum. Jiletin, makine veya diğer benzeri şeylerden bir farkı yok. Sık kesmenin de bilimsel bir açıklaması olduğunu düşünmüyorum. Bu dediğiniz şeyler halk arasındaki hurafe ve mahalle berberlerince söyleniyor. Bilimsel bir gerçeklik payı kanımca hiç yok.

Sakal erkeğin makyajıdır. Sakalı çıkmayan sakal ister siz istemiyorsunuz demek sıkmış sizi. Çıkmamasından iyidir bence. Sonuçta çıkınca kesersin ama yoksa sakal mı ekecen?

Düzgün çıksa lafım yok yanak tarafları az çıkıyor diğer yerler düzgün çıkıyor. Çene ve dudaküstü sırıtıyor uzayınca bende ne şekil sakalı ne de düz sakalı sakalı seviyorum. Ayna karşısına geçince de orada kalmasın burada kalmasın derken 1 saat gidiyor. :D

Üşendiğim halde işim gereği her gün tıraş oluyorum. Fakat uykulu tıraş olmaktan nefret ettiğim için iş yerine gidince tıraş oluyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı