Sakız çiğnemek disiplin suçu mu?

Kaç yaşındasın bilmiyorum ama abisi olarak karşısına geç bunun saygısızlık olduğunu ve ona bunun ders olacağını söyleyin. O korkudan dolayı daha bunu yapamaz. Gerekirse gidin hocasıyla konuşun rica edin.

Kendisiyle konuştum bu tarz olaylardan çok korkuyor hemen özür dilemiş tekrardan yarında özür dilemesini söyledim yaptığı hoş bir davranış değil elbette bende daha fazla korkmaması için olayın uzayıp uzamayacağını bir araştırayım dedim. Gönlüne biraz su serpmiş oldunuz teşekkür ederim hepinize. İyi geceler.

Kendisiyle konuştum bu tarz olaylardan çok korkuyor hemen özür dilemiş tekrardan yarında özür dilemesini söyledim yaptığı hoş bir davranış değil elbette bende daha fazla korkmaması için olayın uzayıp uzamayacağını bir araştırayım dedim. Gönlüne biraz su serpmiş oldunuz teşekkür ederim hepinize. İyi geceler.
Dediğim gibi en iyi yöntem büyüğü olarak gidin öğretmenden rica edin anlayış ile karşılar heralde.

Yazılı olmayan kurallardan biri. Kural da olmasına gerek yok ayrıca, öğretmene saygısızlık olarak değerlendirilmiştir.

Sessizce çiğnemenin neresi suç? Ben çak çak diye çiğnemiyorum yanımda oturan kişinin ruhu bile duymuyor ben çiğnerken ona rağmen sakız çiğnemeyemezsin diyorlar ne saçma kural.

Kardeşim ders esnasında sakız çiğniyor ve bu durumdan kaynaklı tutanak yazılıyor MEB'in yayınlamış olduğu kurallarda sakıza için bir kural göremedim veya gözden kaçırdım sakız çiğnemek disiplin suçu mudur?
Hocam sınavda stres azaltması nedeniyle çiğnemiş olabilir kesinlikle disiplin suçu değildir. Tutanağın bir kopyasını müdürden isteyin gerekli yerlere itiraz edebilirsiniz.

Kardeşim ders esnasında sakız çiğniyor ve bu durumdan kaynaklı tutanak yazılıyor MEB'in yayınlamış olduğu kurallarda sakıza için bir kural göremedim veya gözden kaçırdım sakız çiğnemek disiplin suçu mudur?

Saygısızlık elbette bir cezası olmalı ama tutanak disiplin çok abartı en fazla uyarı verilmeli devam ederse sözlü notu falan düşer.

İroni yapmıyorsun değil mi?
Hayır ben gayet ciddiyim. Karşındaki senden büyük birisi rütbe anlamında da yaş anlamında da. İşi olsa da sana orada ders anlatmak için çene yoruyor ve sen de karşısında şap şap sakız çiğniyorsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı