Salcano EFES 26 D Dağ Bisikleti Nasıl ?

• Konuyu başlatan xxbaxx
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 43
  • Görüntüleme 38B

Salcano Efes 26 D -VS- Salcano Efes 26 V

• Salcano EFES 26 D

Oy: 6 85,7%
  • Salcano EFES 26 V

Oy: 2 28,6%

• Oy verenlerin toplamı
    7
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Aslında en iyisi toplama bisiklet yapmak. Kendin bilerek yapacaksın üzerindeki parçaları. Ancak bir sorun var sadece kadro almaya kalktığın zaman ucuz ve kaliteli kadro bulunamıyor. Kaliteli kadroların fiyatları, bizim bisikletleri aldığımız fiyatlarda. O yüzden çoğu insan böyle hazır bisikletler alıyor. Ben şahsen bulabilseydim almaz, kendim toplardım. Mesela bende üzerindeki parçalarından memnun değildim, zaten bozuldular. Tek tek çoğunu değiştirdim. Ancak ön amortisörüne hiç bir şey diyemem. Bu fiyata satılan bisikletlerde gördüğüm en kaliteli amortisör diyebilirim. Gerçekten çok memnunum. Salcano'dan bu fiyat çapında bir bisiklete, Zoom'dan iyi bir amortisör takması beni hem şaşırttı, hemde sevindirdi. :)

Aslına bakarsan amortisöründen tut kadrosuna, rublesinden tut göbeklerine kadar tümüyle giriş seviyesi bir bisiklet :)
Kadrosunu şuan satmaya kalksan ederi 100TL falan olacaktır. Kendime güzel bir bisiklet toplayayım desen iyi bir rubleye bile eğer sıfır alırsan 150TL para ödemen gerekebiliyor.
Amortisörünü beğenme sebebin belki de daha iyi bir maşa kullanmamış olmandan kaynaklanıyordur :)
Bu birleşenler ancak amatör biri tarafından yeterli seviyedeymiş gibi algılanabilir.
Yoksa @Bulut Uzer 'in eline o maşayı versen 2 günde parçalar :) Adam Full Face kask ile sağa sola zıplayan psikopatın teki zaten :)
Üzerinde hiçbir ayarlama bulunmayan ağır, haltal bir maşa o aslında :) Bir Fox maşanın pahalı olma sebepleri var.

Ben SRAM tarafında X9 ailesinde hep en üst seviye olan XO model birleşenleri tercih ettim.
Shimano tarafına geçersem de ikinci el temiz XT bulmaya çalışırım.

Yinede iyi bir kadro için 600TL bayılmanız gerekiyor :) Hele hele full süspansiyon falan olsun derseniz masraf katlanarak artabiliyor.
Bizim kullandığımız kadrolar ikinci eli 100-150TL edecek demir parçalarından başka hiçbir şey değil aslında :(
Ben buna dur diyorum, bu kadar amatörlük yeter diyorum.

Normal kasktan Full Face kaska geçip sokak arasında gizemli gizemli dolaşmak istiyorum, çok mu şey istiyorum :)

Senin de düşüncelerin sürekli benimde aklımdan geçiyor. Sanki beni anlattın. :) O noktada diyorum ki ;
"Ulan Enes, etrafındaki bisikletlere bak, haline şükret !"
Bende elimdekiyle yapabildigimi yapiyorum, en azından atlayıp zıplamadan geri kalmıyorum. :)

Eskişehir'de Full Face kask ile dolaşmaya kalksan bütün insanlar bakışlarıyla taciz ederler seni. Böyle bir şehirde zaten bu kadar para harcanmaz bisiklete :)
İstanbul'da en azından az çok bisiklet süren insan var, iyi bir bisiklet görünce, kafasında kask olan birini görünce yadırgamıyorlar.
Ve burada arkadaş bulmak çok kolay, istemediğin kadar çok bisikletli ve grupları var. Arkadaşını arayıp yola koyulabiliyorsun.
Böyle bir şehirde yatırıp yapmaya değeceği içi yapıyorum şahsen.

Eskişehir nerden çıktı merak ettim?

Benim oturduğum yeri öyle sanıyorsan, yok ben Denizli'de yaşıyorum. Etrafımda bisikletli tanıdığım ve gezip dolaştığım çok insan var. Buralar düşündüğün gibi değil. Arkadaşlar arasında dan bahsetmiştim ben. Onların ki mağaza bisikletleriydi. Kendi imkanlarınca MTB'ye çevirmeye çalıştılar. O yüzden etrafıma bakıyorum dedim.

Son düzenleme:
Full suspansiyon bisiklet alınacaksa bu 500-600 lük bisikletler olmamalı. :) Parayı çöpe atmak gibi bir şey oluyor. O yüzden sadece ön maşa olsa yeterli hard trail gibi kullanılabilir.
Parçalar aynen ücret olarak yüksek, yurt dışı getirtmek istesen yüksek fiyatlı bir bisiklet yada parça gümrük vergisiyle bir ton oluyor. @BilgisayarKurdu maşa konusunda haklı. Rock Shox Arglye bulamadığımdan Tora TK kullanıyorum şuan. Sadece sürüş farkı var ve artık ses vermeye başladı :D.

Arkadaşlar banada bir yol bisikleti önerebilirmisiniz ?
Sadece ilkbahar ve yaz mevsiminde kullanılacak.
Bütçe 1500 TL-2000 TL
Boy 1.81Cm Kilo 110Kg

Eskişehir nerden çıktı merak ettim?

Benim oturduğum yeri öyle sanıyorsan, yok ben Denizli'de yaşıyorum. Etrafımda bisikletli tanıdığım ve gezip dolaştığım çok insan var. Buralar düşündüğün gibi değil. Arkadaşlar arasında dan bahsetmiştim ben. Onların ki mağaza bisikletleriydi. Kendi imkanlarınca MTB'ye çevirmeye çalıştılar. O yüzden etrafıma bakıyorum dedim.
Ya ben @Mert isimli arkadaşla karıştırdım galiba, o Eshişehirde yaşıyordu diye biliyorum :) Şimdi hatırladım.
Madem Denizli'de oturuyorsun o halde keyfini çıkar :)

@Bulut Uzer Senin de videolarını az çok görüyorum, keşke alan olsa da parklara tıkılıp kalmasan. Benim de en büyük tutkularımdan biri bu ancak yok işte :)
Asfalta bağlandık kaldık :(

Arkadaşlar banada bir yol bisikleti önerebilirmisiniz ?
Sadece ilkbahar ve yaz mevsiminde kullanılacak.
Bütçe 1500 TL-2000 TL
Boy 1.81Cm Kilo 110Kg
Bütçen 2000TL olsa bile ben sana yine ikinci el temiz yol bisikletleri bulmanı tavsiye edeceğim. İnan ki sıfır alarak imkanlarını büyük ölçüde kısıyorsun.
İkinci el bulunabilir XRS 002 TIAGRA tabi biraz sabredip araştırırsan.

SYNAPSE 6 TIAGRA
Bütçen 2000TL olsa bile ben sana yine ikinci el temiz yol bisikletleri bulmanı tavsiye edeceğim. İnan ki sıfır alarak imkanlarını büyük ölçüde kısıyorsun.
İkinci el bulunabilir XRS 002 TIAGRA tabi biraz sabredip araştırırsan. [/QUOTE]

Peki bu nasıl ?

Cannondale SYNAPSE 6 TIAGRA

www.cannondale.com: SYNAPSE 6 TIAGRA

@BilgisayarKurdu yok parklar değil sadece her yer rahat ama tabi bir kum rampalar olsa keşke :D Alacaksan 3 tane önerim var. Specialized Roll 8, Raleigh, toplama Miche. Specialized alırsan AktifPedal'den sorun yaşamazsın çok iyiler. Eğer toplama olanı alırsan satan "BisikletEvi" de güvenilir. Bir tek Raleigh satan kişi için bir şey diyemem ama üç bisiklet de gayet güzeller. Raleigh olanı hem fixed hemde single olarak kullanabiliyorsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı