Samimi Arkadaş Olmaması

_serkan_

Centipat
11. sınıftayım. Herkesin takıldığı bir grup veya samimi arkadaşı var. Bu durumu sadece kafaya takan ben miyim bilmiyorum ama çevremdekileri görünce tuhaf oluyorum. Sınıftaki arkadaşlarıma göre boyum biraz kısa ondan mı diye düşünüyorum. Kendi kendime bunalıma falan giriyorum. Çok konuşan birisi değilim. Derdimi sizlerle paylaşmak istedim. Sizce gereksiz mi bunalıma giriyorum?

Boyun yüzünden senle takılmayan adamla ''samimi'' olma zaten. ''Siz kimsiniz ulan'' da diyebilirsin ek olarak.

Lisede çekingen ve millete bulaşmayan bir tayfa vardır. Bu tayfayla kimse konuşmaz normal olarak. İnsanlarla konuşun, sosyalleşin. Lisedesin zaten, boşun dibine vurulan muhabbet ortamları dolu. Boş yap herkes gibi. Ölüm yok ucunda.

Bir de bana göre lise pek samimi ortam değil. Ortaokuldan çok samimi arkadaşım vardır, 10 yıldır görüştüğüm falan ama liseden 3-5 kişi anca var şu an görüştüğüm.

Benim de arkadaşım yok. Bu durumdan dolayı saçma sapan düşünceler içerisine girmişimdir. Sonradan fark ettim ki boş işler bunlar boş. Arkadaş olsa ne olur, olmasa ne olur? Birkaç sene sonra ortadan kayboluyorlar zaten.

Bence arkadas edinmeye calismak yerine bunu bir firsata cevirin. 11. siniftaki calismam ile YKS'de istedigim dereceyi yaptim. Su an iyiki insanlarla sohbet etmek yerine kafami one egip testimi cozmusum diyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı