Arkadaş olmaması

İlkokulda ortaokulda olur dediler. Sonra lisede olur dediler. Şimdi de üniversitede olur diyorlar. Hocam benim aradığım gerçek arkadaşlık. Çıkar ilişkisi içerisinde sürekli yanımda dolanan sonra beni yüzüstü bırakıp giden tiplerden nefret ediyorum. Yani üniversiteye de geçsem çok bir şeyin gerçekleşeceğini düşünmüyorum.
Üniversite arkadaşlığı diğerlerine benzemez, eğer çevrende büyüklerine bakacak olursan sürekli görüştüğü lise arkadaşı bir-iki tanedir. Ama üniversitede hele arkadaşlarla eve çıkarsan, iyi de insanlarsa, uzun yıllar yanında olacaklardır.

Benim de yok. Eksikliğini hissediyor muyum derseniz, evet hissediyorum. Oyun oynayabileceğim bir arkadaşım da yok. En iyisi sanal alem üzerinden arkadaş edinmek bence. İnstagram üzerinden tanıştığım 2 kişi var. Öyle kanka nasılsın falan diye konuşmayız ama sohbet konusu açarsak konuşuruz bayağı bir.
100 kişilik WhatsApp grubu var. Hepsiyle belli bir samimiyetim var ama yardıma ihtiyacım var desem yanımda duracak bir insan bile yok. Gerçek dostluk olmadıktan sonra gerisi benim için önemsiz hocam...

Yaşın ne farkeder ki yeterince olgunluğa eriştiysen. İnsanların kötü yüzünü gören insanlar gerçek insanlardır bana göre. Gerisi hep boş...

Hocam oyun konusunda Singleplayer takılın derim. Yaşamınızda da kafaya çok takmamaya çalışın. Gerçek arkadaş genelde aranmıyor karşına çıkıyor. Sizin tek yapmanız gereken çok içinize kapanık olmayın. Abartmadan cesur yaşayın.

Benim de hiç arkadaşım yok ama takmıyorum. İlk başlarda anlamamıştım neden benle kimse arkadaş olmuyor diye ama şimdi sebebini biliyorum. Farklı olmam. Şimdi seni kendi hayat hikayemle kafanı şişirmek istemiyorum ama yazmak istiyorum. Ben sadece kız olan bir ortaokulda okuyorum. Orda ki kızlar ile ben aşırı farklıyız. Onlar kıyafet, makyaj gibi şeyleri severken ben, oyun, Pokemon, anime, bilgisayar gibi şeylere ilgi duydum. Böyle olunca kimse benle arkadaş olmadı üstüne bana hala bir çocuk olduğumu, sevdiğim şeyleri bebekler sever dediler. Ben başlarda baya takmıştım yalnızlığa ama artık takmıyorum.

100 kişilik WhatsApp grubu var. Hepsiyle belli bir samimiyetim var ama yardıma ihtiyacım var desem yanımda duracak bir insan bile yok. Gerçek dostluk olmadıktan sonra gerisi benim için önemsiz hocam...

Ayrıca biraz efkarlı gördüm sizi biraz kafa dağıtın. Rahatlayın biraz.

Sizde haklısınız aslında 😄 . İstediğinde yardıma gelmeyen bir arkadaş olmadığı sürece kalanı boş.

Yeni konular

Geri
Yukarı