Samoyed Cinsi Köpek Eğitimi ve Diğer Konularda Yardım

AlphaaBeyy

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Meslek
Web Tasarım
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar ben Taner 18 yaşındayım. uzun zamandır aklımda köpek almak gibi bir plan vardı ve araştırmalarım sonucunda Samoyed cinsi köpek almaya karar verdim.

Öncelikle beni tanımak ve neden köpek almak istediğimi öğrenmek isteyenler burayı okuyabilir. Yardım etmek isteyenler ise direk sorularım kısmından yardımcı olabilirler.

3 sene önce ciddi bir hastalık geçirdim ve 1 sene tedavi gördüm bu süreçte ve sonrasında sosyal hayatım öldü. Hiç dışarı çıkmayan sürekli bilgisayar başında kodlama yazılım gibi alanlarda kendimi geliştiren birisi oldum. Artık bu durum kötüleşmeye başladı bu yüzden kendimi biraz dış dünyaya katmak ve kendimi yalnız hissetmemek için köpek almaya karar verdim.

Sizden yardım istediğim sorular bunlar

1) Evim 15. kat normal bir daire yazın serin kışın normal sıcaklıkta oluyor bir Samoyed yavrusu için uygun mudur?

2) Samoyedler eğitim konusunda zorluk çıkaran cins olarak geçiyor ne kadar doğrudur ve eğitim için en doğru yol nedir?

3) Orijinal bir Samoyed yavrusu nereden alabilirim? Güvendiğiniz bir çiftlik var mı?

Ek olarak önerebileceğiniz başka yöntemler, bilgiler var ise beni bunlardan haberdar ederseniz çok mutlu olurum.

Önemli bir ricam var "Golden daha iyi bir köpek, Golden almalısın" gibi köpek cinsi önerisinde bulunmayın lütfen. 1 kez kararımı verdim ve Samoyed almak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Küçükken 9 yaşında dişi Samoyed köpeğimiz oldu. Erkek Samoyed bulduk. Yavrularını da hayrına eşe dosta vermiştik. Epey ilgilendim Samoyed cinsi ile.

Öncelikle şunu söyleyeyim, Samoyed cinsini eğitmek çok zor değil. Bu tamamen senin çabana bağlı. Yeterli bilgiye sahipsen her şeyi yaptırabilirsin. Bizimkisi arabanın arka kapısını açıyordu mesela 🙂

Samoyed cinsi malesef evde yaşayabilecek köpek değil. Dışarıyı, gezmeyi çok severler. Ayrıca soğuğa bayılırlar. Yavrular bile kar yağdığında karın altından tünel açıyorlardı eğlence amaçlı. Sıcak dönemlerde birkaç defa bayıldığını bilirim. Ona göre karar vermeni öneririm.

Kavga dövüş sevmezler, herhangi bir "X" cinsi ile bir araya gelmemesine dikkat etmelisiniz. İşin güzel yanı, Sibirya Kurdu da denilen "Husky" cinsleriyle çok iyi arkadaş oluyorlar.

Aşırı duygusaldırlar. Evde yalnız bırakmaya gelmez, hemen küserler. Gönlünü almak da bir o kadar zordur.

Yemek masrafı çok olmaz. Az yemek yerler, çok su içerler.

Tuvalet konusunda eğitime gerek duymadım ben. Köyde geniş ve kapalı bir yer yapmıştık. İçeride arka bölmeye tuvalet yeri yaptık ama tuvaleti geldiğinde inat ediyordu dışarı çıkacağım diye 😀

Çok ilgi isterler. Bol vakit geçirmeniz gerek.

Ben ilkokuldaydım aldığımızda. Yavrulardan birini kendimize ayırdık. Anneyi geri verdik. Aşılarından haberimiz yoktu ve 6 aylıkken vefat etti 😢

Şunu çok iyi bilmelisin ki tüy değiştirme dönemleri tam bir kabus olabiliyor. Ayrıca eğitmek gerçekten zor değil benim de bir İsveç kurdum var, inanır mısın bilmem ama 2 aylık iken otur dediğimde oturuyordu. Bu tamamen senin ilgin ile alakalı. Can Paksoy'u bir araştır derim kendisi çok iyi bir eğitmen ve çiftliği de var. Kendine bir hayat arkadaşı aldığını unutma ilerde bırakma onu.

Cins hayvan takıntısı olanlar lütfen köpek almasın bir zahmet. Çünkü siz kendinizi hayvansever sanıyorsunuz ama değilsiniz. Birde üstüne üstlük hayvanları üreterek, hayvanların sırtından para kazanan üreticilerede para kazandıracaksınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı