Rottweiler köpek cinsi sahiplenmek

Bence sen köpek sahiplenme, çünkü istediğin cinsler hep büyük ırk ve bunların mama masrafı baya yüksek ve veterineri vs.
maliyetli. Şimdi belki internetten mamalara bakiyor ve 250 tlyede 12kg mama var 1kyada ben 250tl olani alırım diyorsundur. O 250tl olan mama köpeğine yaramaz yani bunu söyleyeyim, özellikle golden gibi tüy bakımı isteyen bir köpeğe hiç yaramaz.

Bence sen köpek sahiplenme, çünkü istediğin cinsler hep büyük ırk ve bunların mama masrafı bayağı yüksek ve veterineri vs.
maliyetli. Şimdi belki internetten mamalara bakiyor ve 250 tlyede 12kg mama var 1kyada ben 250TL olani alırım diyorsundur. O 250TL olan mama köpeğine yaramaz yani bunu söyleyeyim, özellikle golden gibi tüy bakımı isteyen bir köpeğe hiç yaramaz.

Golden değil de labrador.

İlk sahibi olacağın köpek rotweiller olmasın. Baskın ırktır, köpeğe hükmetmesini tam bilmiyorsan zamanla sıkıntı yaşatır sana. Daha eğitilebilir sakin ırk bak. Tavasiyem git barınağa güzel bir köpek al. Onlar da gayet güzel oluyorlar. Irk takıntılı olmamak lazım.

Golden tecrübem olursa güçlü ırkları beslenir mi?
Dostum biraz daha olgunlaşmadan köpek sahiplenme lütfen. Hem senin, hem köpeğin, hem de toplumun sağlığı için. Güçlü ırk beslenir mi ne demek? Ne bu ego savaşı? Amaç bir bekçi köpeği edinmek ise yani görev köpeği ise tamam güçlü ırk takıntısı olabilir ama size bir arkadaş lazımsa illa da güçlü ırk olsun erkek adam olsun buna gerek yok. Bu illa X tür ile sınırlı da değil aynı türün içerisinden pek çok farklı köpeği inceleyebilirsiniz. Aynı insanlarda olduğu gibi her köpeğin huyu farklıdır.

Ben ilk yorumumda size bir şey sormuştum ama devamında yazdığım şeyden ötürü sinirlenmişsiniz sanırım ve cevap vermemişsiniz. Günde minimum 3 kez 20-30 dakika boyunca köpeğinizi gezdirebilecek, onunla egzersiz yapabilecek ve diğer köpeklerle sosyalleştirebilecek misiniz? Buna vaktiniz var mı yoksa 3 ay yapıp sıkılacak mısınız? Pek çok köpek sever bu işin ne kadar ciddi olduğunu kavrayamıyor ve sonra köpeği günde 1 kez gezdiriyor ve bunun yettiğini sanıyor. Bu durum köpeğe işkencedir, başka bir şey değil.

Daha fazla fikir oluşturması açısından şu videoyu bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dostum biraz daha olgunlaşmadan köpek sahiplenme lütfen. Hem senin, hem köpeğin, hem de toplumun sağlığı için. Güçlü ırk beslenir mi ne demek? Ne bu ego savaşı? Amaç bir bekçi köpeği edinmek ise yani görev köpeği ise tamam güçlü ırk takıntısı olabilir ama size bir arkadaş lazımsa illa da güçlü ırk olsun erkek adam olsun buna gerek yok. Bu illa X tür ile sınırlı da değil aynı türün içerisinden pek çok farklı köpeği inceleyebilirsiniz. Aynı insanlarda olduğu gibi her köpeğin huyu farklıdır.

Ben ilk yorumumda size bir şey sormuştum ama devamında yazdığım şeyden ötürü sinirlenmişsiniz sanırım ve cevap vermemişsiniz. Günde minimum 3 kez 20-30 dakika boyunca köpeğinizi gezdirebilecek, onunla egzersiz yapabilecek ve diğer köpeklerle sosyalleştirebilecek misiniz? Buna vaktiniz var mı yoksa 3 ay yapıp sıkılacak mısınız? Pek çok köpek sever bu işin ne kadar ciddi olduğunu kavrayamıyor ve sonra köpeği günde 1 kez gezdiriyor ve bunun yettiğini sanıyor. Bu durum köpeğe işkencedir, başka bir şey değil.

Daha fazla fikir oluşturması açısından şu videoyu bırakıyorum:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Zaten benim hayattımda hiç arkadaşım yok sevgilimde olmadı bir dostum olsa yeter zaten ben daha tam olgunlaşmadım 19 yaşındayım daha gencim 22 yaşına gelince filan köpek sahibi olurum labrador cinsi hoşma gitti aynı benim gibi suyu çok severmiş denizi.

Zaten benim hayattımda hiç arkadaşım yok sevgilimde olmadı bir dostum olsa yeter zaten ben daha tam olgunlaşmadım 19 yaşındayım daha gencim 22 yaşına gelince filan köpek sahibi olurum labrador cinsi hoşma gitti aynı benim gibi suyu çok severmiş denizi.

Hocam aldınız mı bir köpek? Merak ettim bende rottweiler almayı düşünüyorum.

Geri
Yukarı